رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » جاذبه های گردشگری » جاذبه های گردشگری ایران » برگزاری نمایشگاه مجموعه‌ای از نسخه‌های نفیس خطی دعاها متعلق به سده‌های گوناگون تاریخ ایران

برگزاری نمایشگاه مجموعه‌ای از نسخه‌های نفیس خطی دعاها متعلق به سده‌های گوناگون تاریخ ایران

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
نسخه خطی
همزمان با آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسن مجتبی علیه‌السلام در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، نمایشگاه «دستان دعا» با موضوع نسخه‌های نفیس خطی دعا برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، موقوفه آستان قدس رضوی، مجموعه‌ای از نسخه‌های نفیس خطی از دعاها متعلق به سده‌های گوناگون تاریخ ایران به خط خوش‌نویسان بزرگ، از روز دوشنبه 23 تیر 1393 خورشیدی در این موقوفه 77 ساله به نمایش درمی‌آید و علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی می‌توانند به تماشای جلوه‌های همنشینی هنر و دین بنشینند.

نسخه‌های خطی الدعاء، زادالمعاد، شرح دعاء الجوشن الکبير، ادعيه‌الاسبوع، دعاء کميل، ادعیه و جنه‌الامان الواقيه و جنه‌الايمان الباقيه» متعلق به سده‌های هفتم تا چهاردهم هجری، مجموعه نسخه‌های به نمایش درآمده در  نمایشگاه «دستان دعا» را تشکیل می‌دهند. در میان این آثار، شاهکارهایی از خوش‌نویسان سرشناس تاریخ ایران همچون احمد نيريزي، ياقوت مستعصمي، محمد نيريزي، محمدشفيع تبريزي و محمدشفيع ارسنجاني وجود دارد که می‌تواند سرچشمه‌ای برای الهام و الگوگیری علاقه‌مندان و دوستداران هنر خوش‌نویسی باشد.

نمایشگاه «دستان دعا» در روز دوشنبه 23 تیر 1393 خورشیدی در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی علیه‌السلام گشایش می‌یابد. علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند هر روز به جز جمعه ها و تعطیلات رسمی از ساعت 8:30 تا 16 به این موقوفه آستان قدس رضوی به نشانی «تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد» مراجعه کنند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید