رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » جاذبه های گردشگری » خراسان‌شمالی دارای 24 منطقه نمونه گردشگری است

خراسان‌شمالی دارای 24 منطقه نمونه گردشگری است

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

خراسان‌شمالی

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌شمالی گفت: مناطق نمونه گردشگری، مظلوم واقع شده‌اند.

قدیر افروند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی با اشاره به اینکه این استان دارای 24 منطقه نمونه گردشگری است، افزود: در گذشته برای اینکه این مناطق به عنوان منطقه نمونه گردشگری مصوب شوند، بررسی‌های لازم صورت گرفته است. این مناطق براساس ظرفیت، استعداد و پتانسیل‌های موجود به عنوان منطقه نمونه گردشگری معرفی شده‌اند نه براساس زیرساخت‌های موجود در آن.

وی ادامه داد: بیشتر این مناطق فاقد زیرساخت‌های لازم هستند اما آنقدر پتانسیل گردشگری در آن مکان‌ها وجود داشته که تبدیل به منطقه نمونه گردشگری شده‌اند. نمی‌توان گفت منطقه‌ای مانند راز و جرگلان به دلیل اینکه در منطقه دور افتاده‌ای قرار دارد و یا اینکه فاقد زیرساخت لازم است را به عنوان یک منطقه نمونه گردشگری معرفی نکرد. برخی از گردشگران به دنبال مناطق بکر و یا فرهنگ‌های خاص هستند و همین عوامل سبب می‌شود تا آنها به دورترین نقاط سفر کنند.

وی توضیح داد: متاسفانه در سال‌های اخیر به رغم اینکه مناطق مستعد به عنوان مناطق نمونه گردشگری معرفی شدند، نتوانستند کمترین امکانات زیرساختی را دریافت کنند و شاید بوستان ملی بش قارداش و پارک ملی باباامان به دلیل اینکه در مرکز استان قرار دارد و شهرداری، متولی آن است، توانسته امکانات بهتری را دریافت کند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی خراسان‌شمالی با اشاره به اینکه جلوگیری از مهاجرت و ایجاد اشتغال یکی از اهداف اصلی معرفی مناطق گردشگری است، تاکید کرد: در مناطق نمونه گردشگری استان نتوانسته‌ایم به این دو هدف دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه در یک سال اخیر نگاه‌های مسئولان استانی به این سمت که گردشگری یکی از اولویت‌های اقتصادی استان است، سوق یافته است، افزود: امیدوار هستیم تا طی سال آینده اعتبارات خوبی به این حوزه اختصاص یابد و برای ساماندهی زیرساخت‌های آن مناطق باید اولویت بندی لازم نیز انجام شود.

افروند با بیان اینکه نبود سرمایه‌گذار یکی از مشکلات توسعه مناطق نمونه گردشگری استان است، اظهار کرد: باید با کمک سرمایه‌گذار بخش خصوصی زیرساخت‌های لازم را در این مناطق ایجاد کرد. مناطق نمونه گردشگری استان به حداقل امکانات همچون مکانی برای استقرار و زیرساخت‌های بهداشتی و رفاهی نیازمند هستند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید