رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » جاذبه های گردشگری » نمک‌درمانی در یکی از بزرگ‌ترین غارهای ایران

نمک‌درمانی در یکی از بزرگ‌ترین غارهای ایران

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

نمک‌درمانی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از راه‌اندازی کلینیک نمک‌درمانی در یکی از بزرگ‌ترین غار نمکی ایران واقع در گرمسار خبر داد.

 محمدحسین بحرالعلومی افزود: غار های نمکی یکی از جاذبه های گردشگری استان سمنان در شهرستان گرمسار است. این شهرستان دارای یکی از بزرگ ترین معادن نمک و غارهای نمکی ایران است که مقدمات راه اندازی کلینیک نمک درمانی همچون پذیرش سرمایه گذار و واگذاری زمین در فضایی حدود 500 مترمربع در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: از فرصت سرمایه گذاری بخش خصوصی برای تکمیل و بهره برداری از زیرساخت های گردشگری نهایت استفاده می شود و فضاهای تاریخی، گردشگری استان از قبیل کاروانسرای میاندشت میامی، کاروانسرای ده نمک و کاروانسرای دامغان جهت پذیرایی از گردشگران در اختیار سرمایه گذار قرار خواهد گرفت.

بحرالعلومی با اشاره به این که مجتمع گردشگری کاروانسرای میاندشت میامی تا پایان سال به بهره برداری کامل می رسد، ادامه داد: برای مرمت و آماده سازی این کاروانسرا تاکنون حدود 50 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است و مرحله اول آن شامل رستوران، شترخانه و نمایشگاه صنایع دستی در حال بهره برداری است.

بحرالعلومی اضافه کرد: برای جذب گردشگر طبیعت نیز اقدام به تکمیل زیرساخت های گردشگری در جنگل ابر شاهرود شده است و مقداری از آن حدود یک ماه گذشته به پایان رسید. همچنین تعدادی از خانه های روستایی در منطقه خارتوران و ابر شاهرود در اختیار گردشگران قرار می گیرد. احداث کمپ گردشگری در جنگل ابر نیز از دیگر اقدامات در این منطقه ویژه گردشگری بوده است.

وی ادامه داد: برای جذب گردشگر در منطقه پارک ملی کویر و جنوب گرمسار و بازدید از کاروانسرای شاه عباسی، جاده سنگفرش و گونه های حیوانی و گیاهی پارک ملی کویر نیز اقدامات خوبی طبق تفاهم نامه با محیط زیست استان سمنان انجام شده است تا زیرساخت های لازم گردشگری در این منطقه نیز فراهم شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان خاطرنشان کرد: استان سمنان ظرفیت های خوب و بسیار بالایی در جذب گردشگر دارد. جذب گردشگر خارجی در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان نقش اثرگذاری دارد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید