رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » جاذبه های گردشگری » جاذبه های گردشگری اروپا » جاذبه های گردشگری انگلیس » میزبانی “استن‌هنج” از 2 میلیون گردشگر

میزبانی “استن‌هنج” از 2 میلیون گردشگر

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

news

استن‌هنج در در سال 2013 میزبان نزدیک به 2 میلیون گردشگر بود.

به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا، بنای تاریخی استن‌هنج که از آن عنوان یکی از جاذبه‌های برتر گردشگری انگلیس و یک اثر تاریخی منحصر به فرد نامبرده می‌شود، در منطقه ویلتشایر انگلیس واقع شده است.

به گزارش دیلی‌میل، استن‌هنج در سال 2012 میزبان حدود یک میلیون و 600 هزار گردشگر بود که در سال 2013 با رشد 24 درصدی گردشگرانش میزبان نزدیک به 2 میلیون گردشگر بود.

از استن‌هنج با 5 هزار سال قدمت همواره به عنوان یک مکان رازآلود نامبرده می‌شود. تعدادی از محققان دانشگاهی در انگلیس که از سال 1964 میلادی درپی کشف رازهای این بنا هستند، بارها از خواص درمانی استن‌هنج که حاصل ارتباط امواج منتشرشده از سنگ‌های چندصد تنی است، سخن گفته‌اند. البته فرضیه‌های دیگری نیز وجود دارد که کاربری اصلی استن‌هنج را بیان‌کننده‌ی روزهای هفته، ماه‌ها و فصول و به‌طور خلاصه آنرا یک تقویم می‌داند.

دولت انگلیس قصد دارد در قالب برنامه‌ای ‌١٠ ساله، درآمدهای انگلیس از محل صنعت گردشگری را به ‌١٨٨ میلیارد پوند در سال ‌٢٠٢٠ برساند و این کشور را با میزبانی از 40 میلیون گردشگر در این سال به قطب نخست گردشگری اروپا تبدیل کند.

حاصل این امر رسیدن تعداد شاغلان در صنعت گردشگری انگلیس از رقم فعلی ‌٢٦٤ هزار نفر به 3 میلیون خواهد بود که در این میان روی جذب گردشگر به استن‌هنج، کاخ باکینگهام، بقایای دیوار هادریان، موزه بریتانیا و ساعت بیگ‌بن حساب ویژه‌ای باز شده است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید