رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » جاذبه های گردشگری » شهری ویژه عابران پیاده

شهری ویژه عابران پیاده

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

دبی به دنبال ساخت یک شهر ویژه عابران پیاده با دمای کنترل شده است که از بزرگترین بازار و پارک سرپوشیده جهان در کنار هتل ها، اقامتگاه های تفریحی و تئاتر برخوردار خواهد بود.

این شیخ نشین پر زرق و برق که برای علاقه مندی به پروژه های بزرگ مشهور بوده و هم اکنون میزبان بزرگترین مجتمع های خرید سرپوشیده موسوم به «دبی مال» است، اکنون در حال برنامه ریزی برای ساخت «بازار جهان» (Mall of the World) است.

به گفته شرکت دبی هولدینگ، این مجتمع که کاملا مخصوص عابران پیاده است، محدوده ای به اندازه 4.45 میلیون متر مربع را به خود اختصاص خواهد داد. مرکز خرید این پروژه فقط 7.4 میلیون مترمربع را در برخواهد گرفت.

طبق بیانیه این شرکت، این پرژوه شامل بزرگترین پارک سرپوشیده جهان در زیر یک گنبد شیشه ای خواهد بود که در طول زمستان باز خواهد شد. تفرجگاههایی به طول هفت کیلومتر که تاسیسات را به یکدیگر متصل می کنند نیز در طول تابستان پوشیده مانده و از هوای تهویه شده برخوردار خواهند بود.

در حقیقت این پروژه به «شهر عابران پیاده با دمای کنترل شده» ملقب شده است.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، امیر دبی و صاحب شرکت دبی هولدینگ گفت: آرزوی ما فراتر از داشتن گردشگران فصلی است. گردشگری عامل اصلی گرداننده اقتصاد ماست و ما می خواهیم امارات متحده عربی را به یک مقصد جذاب در همه فصول تبدیل کنیم.

وی افزود: به همین دلیل ما کار بر روی محیط های با دمای کنترل شده را در طول ماههای تابستانی آغاز کرده ایم.

این بازار بزرگ در نزدیکی «امارات مال» که در حال حاضر یکی از بزرگترین مراکز خرید جهان است، ساخته خواهد شد.

دبی امیدوار است بازار جهان آن بتواند سالانه بیش از 180 میلیون بازدیدکننده را به این کشور روانه کند.

این شیخ نشین برای بازارها و هتلهای بسیارش از جمله «دبی مال» که بزرگترین مرکز خرید جهان نام گرفته، به عنوان یک مقصد تفریحی شهرت دارد. همچنین برج خلیفه، بزرگترین برج جهان در این منطقه قرار دارد.

دبی خود را به عنوان یک قطب جهانی برای حمل ونقل هوایی و تجارت ترانزیتی و همچنین به عنوان یک مرکز مالی منطقه ای تثبیت کرده است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید