رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » جاذبه های گردشگری » این شهر که پایتخت کشور اتریش است؛ به غیر از محل مذاکره بودن، جذابیت دیگری هم دارد؟

این شهر که پایتخت کشور اتریش است؛ به غیر از محل مذاکره بودن، جذابیت دیگری هم دارد؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

وین

اگر از شما بخواهند نام چند شهر اروپایی را بگویید؛ حتما وین بین چند گزینه نخست خواهد بود؛ دلیل آن چیزی نیست جز برگزاری چند دوره مذاکرات هسته‌ای که یکی از مهم‌ترین موضوعات این روزهای کشور ماست. اما این شهر که پایتخت کشور اتریش است؛ به غیر از محل مذاکره بودن، جذابیت دیگری هم دارد؟

 پاسخ مثبت است. اگر علاقه مند به تاریخ و طبیعت باشید حتما دیدن اتریش برایتان جالب خواهد بود. همچنین اگر اهل ورزش زمستانی باشید یا بخواهید سری از کار چند سازمان بین المللی در بیاورید که در وین دفتر دارند. در نهایت اگر به موسیقی علاقه داشته باشید؛ وین می تواند یکی از اولین شهرهایی باشد که در فهرست مسافرتی خود می گذارید.

برای گشتن در اتریش خیلی نباید نگران نباشید. کل مساحت این کشور 88 هزار کیلومتر مربع است؛ یعنی کمی کوچک تر از استان سمنان ما. پس پنج روز وقت خوبی خواهد بود برای دیدن مهم ترین آثار دیدنی این کشور. در مورد شهر وین که باید گفت تقریبا همه آثار دیدنی در منطقه یک این شهر در وسط وین و داخل رینگی به نام رینگ تاریخی جا گرفته و از این حیث نباید نگران باشید. این را هم در نظر داشته باشید که حمل ونقل عمومی در اتریش وضع خوبی دارد و گزینه های متنوعی از مترو و اتوبوس گرفته تا تراموا و حتی کالسکه برای رفت وآمد خواهید داشت؛ آن هم با قیمت هایی که به نسبت معقول است. برای رفت وآمد بین شهرها هم می توانید به قطار فکر کنید و هم اگر گواهینامه بین المللی داشته باشید؛ به کرایه کردن ماشین.

وین و به طور کلی اتریش، پر است از کاخ های تاریخی؛ دو کاخ معروف در وین را باید ببینید که یکی «ملک آبی» است در کنار رود دانوب که مدتی به عنوان یک محل تعلیماتی و حتی موسیقایی هم مورد استفاده قرار می گرفته است و معماری فوق العاده ای دارد و یکی شون براون که بیشتر یک باغ است تا یک کاخ. در شهرهای دیگر هم می توانید کاخ های تاریخی اروپایی را پیدا کنید؛ البته در زمان بازدید از این کاخ ها خوب است به نحوه زندگی سلاطین هم دقتی بکنید. مخصوصا ملکه سی سی که ظاهرا بین مردم اتریش محبوبیت زیادی هم دارد. علاوه بر این مسائل می توانید سری به رینگ سازمان های بین المللی بزنید و از دفتر سوم سازمان ملل و سازمان های بین المللی دیگری نظیر آژانس بین المللی انرژی اتمی دیدن کنید. دیدن پارلمان قدیمی اتریش و حتی پارلمان جدید آن هم می تواند جزو برنامه های شما باشد.

علاقه مندان به طبیعت حتما می توانند از رود دانوب که از میانه وین می گذرد لذت ببرند. اتریش کشور ورزش های زمستانی هم هست و ارتفاعات این کشور مناسب ترین جا برای ورزش هایی مثل اسکی و اسنوبورد است. اگر هم به موسیقی علاقه دارید دیدن خانه موتزارت و گوش دادن به موسیقی بتهوون در کشور او جالب خواهد بود. اپرای وین را هم نباید از دست بدهید؛ چه از لحاظ برنامه های اجرا شده در آن و چه از نظر معماری ساختمان. به این فهرست کلیسای قدیمی سنت استفان را هم باید اضافه کنید.

وین شهر پیاده روی و کافه نشینی هم هست و ظاهرا زندگی شبانه جالبی هم دارد. با این حال خلوتی و هوای مناسب آن، فضا را برای دویدن یا استراحت کردن در کناره رود دانوب هم فراهم می کند. با این حساب رفتن به اتریش و وین هم فال است و هم تماشا؛ هر سلیقه ای داشته باشید وین اتریش می تواند میزبان شما باشد؛ درست مثل مذاکرات 1+5 .

چطور برویم؟

برای رفتن به اتریش نیاز به روادید شنگن دارید. گرفتن این روادید شاید به اندازه کل سفر برایتان دردسر و خستگی داشته باشد. مدارک زیادی هم لازم است. بلیت تائید شده و رزرو قطعی هتل به کنار؛ نیاز به پرینت یک حساب بانکی فعال و در مواردی سند ملکی هم دارید. برای همین بهتر است قید گرفتن روادید فردی را بزنید و از تور استفاده کنید یا حداقل گرفتن روادید را هم به کاربلدش بسپارید. اگر بخواهید از تور هم استفاده کنید حدود پنج میلیون تومان برای پنج روز باید بپردازید.

مصطفی مسجدی آرانی / چمدان (ضمیمه آخر هفته روزنامه جام جم)

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید