رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » خانوارها برای سفرهای گردشگری به برنامه ریزی اقتصادی نیاز دارند

خانوارها برای سفرهای گردشگری به برنامه ریزی اقتصادی نیاز دارند

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
خانوارها برای سفرهای گردشگری به برنامه ریزی اقتصادی نیاز دارند و با توجه به تنوع محیط های گردشگری در ایران همه خانوارها می توانند با هر بودجه ای به محیط های گردشگری بروند.
تصویر گردشگری خانوارها به برنامه ریزی اقتصادی نیاز دارد

به گزارش جام جم آنلاین ، کارشناس ارشد محیط زیست و گردشگری طبیعی در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت: کسانی که به گردشگری می روند باید حداقل ابزارهای لازم برای پخت و پز ایمن را همراه داشته باشند و بردن مواد غذایی و همچنین آب لازم است و باید از امکانات گردشگری هم مطمئن باشند.

وی افزود: گردشگری به معنی ایجاد ارتباط با محیط های طبیعی و عرصه های جنگلی و دیگر محیط های گردشگری است و باید با حداکثر احترام با پدیده های طبیعی رفتار کنیم تا آنها نیز انرژی مثبت را در اختیار ما قرار دهند و در بازسازی ظرفیت های ذهنی و فکری و اندیشه انسانها نقش آفرینی کنند.

نرگس روحانی گفت: ساکنان شهرها به ویژه کلانشهرها از جمله تهران نیاز دارند که در طول هفته و حداکثر در پایان هفته برای اینکه از خستگی های ذهنی و مشکلات شهری رهایی یابند به دامن طبیعت پناه ببرند و هر اندازه که ما با متغیرهای محیط طبیعی با مهربانی و محبت رفتار کنیم متناسب با ان نیز از انرژی های مثبت و بازخوردهای سازنده آن برخوردار خواهیم شد.

وی افزود: شهروندان می توانند به عنوان حافظان منابع طبیعی اگر مشاهده کردند که تغییر کاربری و غارت منابع طبیعی صورت می گیرد عکسبرداری کنند و با نشر آن در محیط های مختلف با این غارتگران به مقابله برخیزند و مسئولان را در برخورد با این خاطیان یاری کنند.

این کارشناس محیط زیست افزود: متاسفانه گاهی با حضور در عرصه های طبیعی مشاهده می کنیم که عده ای فرصت طلب برای ساخت بناهای بسیار بلند اقدام می کنند که باعث تخریب محیط زیست می شود و متاسفانه در اطراف تهران و بویژه در شهرستان دماوند موارد زیادی مشاهده می شود و زباله های زیادی در سواحل رودخانه ها و عرصه های طبیعی ریخته می شود که به هیچ وجه متناسب با مهربانیهای طبیعت با ما نیست.

بنا بر این گزارش، یک کارشناس گردشگری روستایی نیز گفت: روستاهای ایران در محیط های کویری، کوهستانی و جنگلی همواره از عرصه های بکر گردشگری محسوب می شود و شهروندان و خانوارها با حداقل هزینه می توانند در این محیط ها حضور یابند.

شهرام امیری پیشنهاد کرد: شهروندان حتما در گردشگری روستایی، چادر تهیه کنند و همراه داشتن مقداری مواد غذایی تا رسیدن به مقصد هم ضروری است و مطمئن باشند که هموطنان در مناطق روستایی از حضور گردشگران به خوبی و با مهربانی استقبال می کنند و امیدواریم گردشگری روستایی بتواند در رونق اقتصادی این مناطق موثر باشد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید