رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » در قالب سفرهای نوروزی امسال بیش از 900 هزار مسافر از طریق مرزهای زمینی کشور جابجا شوند

در قالب سفرهای نوروزی امسال بیش از 900 هزار مسافر از طریق مرزهای زمینی کشور جابجا شوند

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مرزهای زمینی

مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری کشور پیش بینی کرد: در قالب سفرهای نوروزی امسال بیش از 900 هزار مسافر از طریق مرزهای زمینی کشور جابجا شوند.

محمد جواد عطرچیان در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در سفرهای نوروزی سال 1393 بیش از 850 هزار مسافر از طریق 23 مرز زمینی ایران مسافرت کردند و طبق براوردهای صورت گرفته این عدد در تعطیلات پیش رو با افزایشی محدود به بیش از 900 هزار نفر خواهد رسید.

وی به برپایی پایانه‌های مسافرتی در چند مرز اصلی کشور اشاره کرد و گفت: این پایانه‌ها در مرزهای چزابه، پرویز خان و بیله سوار فعال هستند و امیدواریم با استفاده از امکانات در طراحی شده در پایانه‌های مذکور، مسافران نوروزی از خدمات مطوبی بهره مند شوند.

عطرچیان همچنین درباره آخرین وضعیت آمار ترانزیتی کشور نیز توضیح داد: خوشبختانه با برنامه ریزی‌های صورت گرفته در وزارت راه بخش عمده‌ای از اهداف ترانزیتی کشور در سال93 محقق شدند و با وجود برخی مشکلات امسال نیز در حوزه ترانزیت رشدی 6.2 درصدی ثبت شده است.

وی افزود: در 11 ماهه ابتدایی امسال بیش از 8 میلیون تن کالای ترانزیتی در کشور جابجا شد که با توجه به روان بودن ترافیک مرزهای کشور پیش بینی می شود این روند رو به رشد در ماه اسفند نیز به ثبت برسد.

مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی کشور همچنین در تشریح آخرین وضعیت ترانزیتی ایران و ترکیه در مرز بازرگان نیز اظهار کرد: با سیاست‌های اعمال شده از سوی دو طرف شرایط ترانزیتی دو کشور به حالت عادی بازگشته و در حال حاضر در مرز ایران کامیون‌ها بدون هیچ مشکل و صفی تردد می‌کنند و البته در طرف ترکیه با توجه به زمان مورد نیاز در سنجش مخازن سوخت صفی 800 کامیونی شکل گرفته که البته با طی شدن مراحل قانونی کار در حالت عادی ادامه پیدا می‌کند.

عطرچیان خاطرنشان کرد: ایران در راستای همکاری‌های اقتصادی خود هیچ محدودیتی برای همکاری با ترکیه ندارد و به آنها اعلام کرده‌ایم ایران روزانه ظرفیت پذیرش 800 کامیون ترک را به وجود آورده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید