رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » تعداد گردشگران بین‌المللی جهان به یک میلیارد و 800 میلیون نفر در سال می‌رسد

تعداد گردشگران بین‌المللی جهان به یک میلیارد و 800 میلیون نفر در سال می‌رسد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

گردشگر بین‌المللی

براساس گزارش اخیر مرکز تجارت بین‌المللی، تا سال 2030 تعداد گردشگران بین‌المللی جهان به یک میلیارد و 800 میلیون نفر در سال می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، مرکز تجارت بین‌المللی (ITC) در گزارشی که با همکاری سازمان گردشگری جهانی تحت عنوان «گردشگری و تجارت» منتشر کرده، پیش‌بینی کرده است رشد گردشگری جهانی تعداد مسافران بین‌المللی تا سال 2030 به یک میلیارد و 800 میلیون نفر در سراسر جهان می‌رسد.

در این گزارش آمده است: صنعت گردشگری طی دهه‌های اخیر رشدی سریع و گسترش جغرافیایی فوق‌العاده‌ای را تجربه کرده و به یکی از مهم‌ترین حوزه‌های اقتصادی جهان تبدیل شده است. اکنون نزدیک به 10 درصد تولید ناخالص ملی کشورهای سراسر جهان از طریق گردشگری تأمین می‌شود.

در سال 2014 یک میلیارد و 100 میلیون مسافر به کشورهای مختلف سفر کردند و درآمدی بالغ بر یک هزار و 245 میلیارد دلار نصیب صنعت گردشگری بین‌المللی شد.

براساس آمار ارائه شده، گردشگری در سال 2013 پس از تجارت سوخت، مواد شیمیایی و غذا، چهارمین صنعت پرسود جهان لقب گرفت.

در این گزارش همچنین به نقش کشورهای در حال توسعه به رشد این صنعت اشاره شد. سهم کشورهایی چون فیلیپین به گردشگری بین‌المللی 45 درصد بوده که پیش‌بینی می‌شود تا سال 2030 به 57 درصد ارتقا یابد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید