رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » هتل بیمارستان‌ها را یکی از مصادیق گردشگری دانسته‌ایم که باید با تاسیسات گردشگری هماهنگ باشد

هتل بیمارستان‌ها را یکی از مصادیق گردشگری دانسته‌ایم که باید با تاسیسات گردشگری هماهنگ باشد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

معاون گردشگری

معاون گردشگری کشور گفت: هتل بیمارستان‌ها را یکی از مصادیق گردشگری دانسته‌ایم که باید با تاسیسات گردشگری هماهنگ باشد.

به گزارش خبرنگار مهر نشست هماهنگی فعالان صنعت هتلداری با مسئولان سازمان میراث فرهنگی عصر روز گذشته اول اذر ماه در هتل باباطاهر تهران برگزار شد.

در این برنامه مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری کشور گفت: همه موافق این موضوع هستیم که استاندارد سازی جزو وظایف یک سازمان خدمت رسان است که باید جوابگوی مردم باشیم.

گزارش عملکرد مربوطه به مجری طرح استاندارد سازی در دست پیگیری است. امیدواریم بتوانیم در آینده بررسی مقایسه ای روی نتیجه عملکرد آن داشته باشیم.

معاون گردشگری کشور درباره موضوع خانه های استیجاری گفت: ما با کلمه خانه های استیجاری بیگانه هستیم صنعت گردشگری، خانه‌های استیجاری نمی شناسد آنچه در دنیا مرسوم است خانه مسافر نامیده می شود که باعث توازن در بازار عرضه و تقاضاست و بیش از 40 سال است که این نوع اقامت سراها در ایران وجود دارد. منتها آنچه که اکنون در حال اتفاق است مورد تایید ما نیست. برخی از افراد سوءاستفاده می کنند و اقدام به ایجاد خانه های استیجاری برای اقامت گردشگران کرده اند. نیروی انتظامی با این افراد که بدون مجوز فعالیت می کنند برخورد خواهد کرد. آنها به سرعت مکان و شماره تلفن خود را تغییر می دهند.

وی افزود: اما در طرح خانه مسافرها که مورد نظر سازمان میراث فرهنگی است این خانه مسافرها می تواند عاملی برای توازن سفر و عرضه و تقاضا محسوب شود و اوضاع موجود را ساماندهی کند. همچنین بحث رقابت با مراکز اقامتی دیگر در آن مطرح نیست.

رحمانی موحد ادامه داد: در آیین نامه جدید که پیش نویس آن آماده شده هتل بیمارستان ها را یکی از مصادیق گردشگری دانسته ایم که تابع ضوابط است ولی الان این ضوابط موجود نیست. با این حال باید با تاسیسات گردشگری هماهنگ باشد. افراد می توانند اقامت سراهایی در بیمارستان ها ایجاد کنند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید