رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » لزوم رعایت مقررات مذکور از سوی هموطنانی که عازم کشور باکو هستند

لزوم رعایت مقررات مذکور از سوی هموطنانی که عازم کشور باکو هستند

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

باکو

بر اساس اعلام سرویس دولتی مهاجرت جمهوری آذربایجان کلیه اتباع خارجی که عازم این کشور هستند باید ظرف مدت حداکثر 10 روز از تاریخ ورودشان نسبت به اطلاع از اقامت خود اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری  ایسنا، محسن مولایی، مسوول امور کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو ضمن اظهار این مطلب، بر لزوم رعایت مقررات مذکور از سوی هموطنانی که عازم این کشور هستند تاکید کرد و گفت: در صورت انجام ندادن این اقدام در مهلت تعیین شده مرتکبان مشمول پرداخت جرایم نقدی نسبتاً سنگین خواهد کرد.

او افزود: در گذشته مهلت مذکور 3 روز تعیین شده بود و اتباع خارجی عازم این کشور چنانچه نسبت به ثبت اقامت و نشانی خود نزد مراجع ذی‌ربط ظرف مدت 3 روز از تاریخ ورود اقدام نمی‌کردند مشمول پرداخت جریمه می‌شدند و این امر مشکلاتی را برای اتباع خارجی از جمله هموطنان ایرانی ایجاد می‌کرد.

از این‌رو به هموطنانی که قصد اقامت بیش از 10 روز در جمهوری آذربایجان را دارند توصیه می‌شود در همان چند روز ابتدای ورود، با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات اداری دولتی موسوم به « آسان خدمت» در نزدیکی محل اقامت خود نسبت به ثبت مشخصات و نشانی خود و تکمیل فرم مربوطه اقدام و رسید دریافتی را تا زمان خروج از آذربایجان محفوظ دارند.

وی هم‌چنین با اشاره به آمار نسبتاً بالای محکومان مواد مخدر در زندان‌های آذربایجان و مقررات سختگیرانه این کشور در این رابطه گفت: همان‌گونه که مکررا بر این موضوع تاکید شده است مجددا یادآور می‌شود که بر اساس مقررات این کشور حمل داروهای ویژه ترک تریاک و اعتیادآور مانند متادون و غیره نیز حتی با وجود نسخه پزشک محکومیت حبس را به دنبال دارد و در حال حاضر تعدادی از هموطنان صرفاً به این دلیل در زندان‌های آذربایجان محبوس هستند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید