رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » ارائه “تسهیلات خرید دین” به فعالان صنایع دستی

ارائه “تسهیلات خرید دین” به فعالان صنایع دستی

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
صنایع دستی
راه اندازی تسهیلات خرید دین و حمایت از صندوق های صنفی صنایع دستی از دستاوردهای برگزاری دومین جلسه کارگروه “اشتغال و حمایت از اقشار کم­ درآمد” بود که در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

به گزارش خبرگزای مهر، در این جلسه اعضای کارگروه با پایش اطلاعات اولیه و ضعیت شناسی صورت گرفته توسط کارشناسان هر بخش، به تبادل نظر درباره تدوین شیوه های عملیات برای رونق بیشتر اشتغال در نواحی مختلف کشور پرداختند.

در این نشست نحوه حمایت از کارآفرینان صنایع دستی و چگونگی توسعه اشتغال پایدار در این بخش نیز مورد بررسی حاضران قرار گرفت و مقرر شد تا معاونت صنایع دستی و سازمان بهزیستی با ارائه آمار فعالان و کارآفرینان خود در بخش صنایع دستی، زمینه لازم برای ایجاد یک سیستم حمایتی از آنان فراهم آورند.

در این نشست همچنین اصغر نورالهی مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) از ارائه تسهیلات جدید برای حمایت از فعالان صنایع دستی در کشور خبر داد.

نورالهی با اشاره به تفاهم های صورت گرفته با معاونت صنایع دستی کشور افزود: طبق تفاهم های صورت گرفته تسهیلاتی با عنوان “خرید دین” برای حمایت از فعالان صنایع دستی کشور تعیین شده است که در این تسهیلات دشواری های مربوط به گرفتن ضامن تا حدود زیادی برداشته شده است.

وی همچنین افزود: صندوق مهر امام رضا (ع) برنامه جدی برای حمایت از صندوق های صنفی صنایع دستی در سراسر کشور دارد. ما آمادگی کامل داریم طبق هماهنگی با معاونت صنایع دستی از این صندوق ها در سطحملی منطقه ای ومحلی حمایت مالی کنیم تا شرایط رونق صنایع دستی و در نتیجه رشد اشتغال کشور را در پی داشته باشد.

در این نشست همچنین بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی کشور به اهمیت استمرار فعالیت این کار گروه اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این تعامل و همکاری ایجاد شده دستاوردها و نتایج مثبتی برای عرصه اشتغال در کشور دارد و حضور پر رنگ وزارت رفاه، سازمان بهزیستی و نیز صندوق مهر امام رضا (ع) مایه امیدواری صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی و بسیاری از کارآفرینان این بخش­ها خواهد شد.

وی در ادامه اظهار کرد: با بررسی از نتایج وضعیت سنجی های صورت گرفته در این کارگروه می توان به برنامه های عملیاتی و کاربردی برای خروج از محدودیت های اشتغال در کشور رسید و در این مسیر بی شک ظرفیت های صنایع دستی ایرانی کارگشا خواهد بود.

در ادامه این نشست احمد میدری معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان میزبان این نشست گفت: این وزارتخانه و به ویژه معاونت رفاه اجتماعی عزم جدی برای نتیجه بخش بودن فعالیت های این کارگروه دارد و ما امیدواریم این گفتگوها استمرار داشته و با کارشناسی های بین بخشی بتوانیم از همه طرفیت ها برای رونق و بهبود وضعیت اشتغال در بین اقشار ضعیف جامعه استفاده کنیم.

«قاسم عبدالله‌زاده» قائم مقام توانمندسازی و مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی در خصوص فعالیت های سازمان بهزیستی گفت: آمار قابل اعتنایی از مددجویان این سازمان در زمینه صنایع دستی فعالیتمی کنند که حمایت معاونت صنایع دستی ، صندوق مهر امام رضا و نیز معاونت رفاه اجتماعی به ما کمک می کنند تا افراد بیشتری از این مددجویان به این حوزه وارد شوند و مقوله اشتغال در میان این اقشار آسیب پذیر به سمت ثبات حرکت کند.

 دومین جلسه کارگروه “اشتغال و حمایت از اقشار کم درآمد” به میزبانی معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد و مصوبات آن با بررسی کارشناسان ذیربط تبدیل به دستورالعمل های اجرایی خواهد شد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید