رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » شهرستان گناباد با ثبت جهانی قنات قصبه در جهان مطرح می شود

شهرستان گناباد با ثبت جهانی قنات قصبه در جهان مطرح می شود

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
رئیس سازمان میراث فرهنگی
گناباد-خبرگزاری مهر: رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور از پیگیری این سازمان برای ثبت جهانی قنات قصبه خبر داد و گفت: امیدواریم با ثبت جهانی قنات قصبه گناباد این شهرستان در دنیا مطرح شده و اعتبارات مختلفی به این شهرستان اختصاص یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود سلطانی فر بعد از ظهر شنبه در جمع مردم گناباد در مسجد جامع این شهر با تبریک فرارسیدن میلاد امام رضا(ع) اظهار داشت: بزرگترین سرمایه دولت حمایت و اعتماد گسترده مردمی است که در 24 خرداد 92 در یک حماسه باشکوه این امر محقق شد.

وی افزود: امروز 75 هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد که بسیاری از آنها بدون مطالعه آغاز شده و تکمیل آنها نیازمند 17 هزار میلیارد تومان اعتبار است که با تاکید ریاست جمهوری، دولت پروژه هایی را تامین اعتبار خواهد کرد که در عین دقیق بودن، پیشرفت فیزیکی بالایی داشته باشند.

سلطانی فر گفت: هدف ما خروج اقتصاد کشور از رکود است تا فرایند توسعه اقتصادی کشور رشد بیشتری گیرد.

وی گفت: دولت تدبیر و امید با هدایت و رهنمودهای مقام معظم رهبری، در یک فرایند پیچیده و کارشناسی شده توانست در زمینه حفظ حقوق هسته ای و منافع ملی با گروه 1+5 به چارچوب مشخصی رسیده و مسیر کشور را در مسیر عادی قرار دهد. این در حالیست که زمانی گفته می شد این تحریمها پاره ای کاغذ بیش نیست.

وی در ادامه سخنرانی خود در مورد درخواستها مردم شهرستان اظهار داشت: ضرورت ساماندهی راه های مواصلاتی شهرستان گناباد بر کسی پوشیده نیست چراکه راه های مواصلاتی برای یک شهرستان حکم رگ های بدن انسان را دارند و در این راستا براساس گزارشات موجود وزیر راه و شهرسازی قول مطالعات فاز یک و دو پروژه ریلی را دادند.

وی افزود: در زمینه پروژه سیمان شهرستان نیز مذاکرات لازم انجام خواهد شد تا با تامین اعتبار از منابع مختلف این پروژه تکمیل شود.

سلطانی فر در مورد قنات قصبه نیز گفت: امروز در یونسکو از بین آثار ثبت شده ملی کشور، 17 اثر به عنوان میراث جهانی ثبت شده است. ثبت یک اثر به این عنوان، خود به خود موجب می شود این اثر با استفاده از 35 زبان مختلف دنیا در منابع مختلف تاریخی و گردشگری جهان ثبت شود و یکی از مکان های گردشگری مورد توجه گردشگران خارجی قرار می گیرد. به این ترتیب کسانی که علاقمند به فرهنگ و تاریخ کشور هستند با حضور خود در این مکان ها موجبات تعاملات فرهنگی و توسعه اقتصادی شهرستان را فراهم می کنند.

وی افزود: بخش عمده منابع اقتصاد کشورهای توریستی دنیا از طریق حضور گردشگران تامین می شود و امید است که با ثبت جهانی قنات قصبه گناباد این شهرستان در دنیا مطرح شده و اعتبارات مختلفی به این شهرستان اختصاص یابد و ما نیز پیگیر اجرای سریع این امر خواهیم شد.

سلطانی فر گفت: بحث فرودگاه گناباد در دستور کار دولت قرار دارد ولی بخش عمده ای از ناوگان هوایی کشور به خاطر تحریم ها زمین گیر هستند و با توجه به موقعیت خاص شهرستان گناباد و اتمام بخش اعظم پرژه این پروژه برای دعوت از بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در آن مناسب خواهد بود.

برچسب ها :
ثبت برند و شرکت به اسانی :ثبت برند
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید