رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » اعزام بازرسان گردشگری به سراسر کشور

اعزام بازرسان گردشگری به سراسر کشور

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
مرتضی رحمانی موحد
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از اعزام گروههای بازرسی به منظور بررسی خدمات دفاتر مسافرتی سراسر کشور به ویژه استان تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی رحمانی موحد با بیان اینکه نظارت برخدمات موسسات و تاسیسات گردشگری به عنوان یکی از اولویت کاری معاونت گردشگری همواره در طول سال مورد توجه قرار دارد، گفت: همزمان با ورود به دور پایانی سفرهای تابستانی تشدید نظارت بر خدمات دفاتر مسافرتی سراسر کشور با اعزام گروه های بازرسی مشترک، متشکل از ناظرین معاونت گردشگری و نمایندگان نهادهای فرابخشی متولی سفر در دستور کار قرار گرفته است و از آنجاییکه بیشترین دفاتر مربوطه در استان تهران واقع شده است لذا با تمرکز بیشتر، برخورد قاطع با خاطیان به منظور افزایش رضایتمندی گردشگران در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه طی چند روز گذشته همزمان با استان های سراسر کشور، نظارت بر بیش از 20 دفتر خدمات مسافرتی استان تهران انجام گرفته است ،  گفت: بررسی قیمت های ارائه شده ویژه تورهای داخلی و خارجی، استخراج و جلوگیری از قیمت گذاری بی رویه خدمات، چگونگی عقد قرارداد،  نحوه پاسخگویی و رسیدگی به تقاضای مسافرین، حضور ثابت مدیر عامل و مدیرفنی در مجموعه، رعایت شئونات اسلامی و نیز حقوق تعریف شده گردشگران از جمله سرفصل های نظارتی به شمار می آید که توسط هیات بازرسی متشکل از نمایندگان و بازرسین اداره نظارت و ارزیابی معاونت گردشگری، ضابط قضایی از سازمان تعزیرات حکومتی کشور و نیز اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران مورد بررسی قرار گرفته است.

معاون گردشگری خاطر نشان کرد: بیشترین تذکرها و ثبت تخلفات متعدد مشمول ارائه قیمتهای بی رویه، عدم رعایت ساختار اداری تعریف شده و نیز حقوق گردشگران به شمار می آید که علاوه بر برخورد قاطع حضوری، پس از تجمیع اطلاعات در قالب گزارشهای بازرسی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

رحمانی موحد با بیان اینکه همکاری نهادهای فرابخشی متولی سفر با ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر نیز سبب پوشش گسترده نظارت بر خدمات گردشگری به هموطنان سراسر کشور شده است، اظهار کرد: همکاری بیش از هجده نهاد تاثیرگذار در امر گردشگری از جمله سازمان تعزیرات حکومتی، وزارت کشور، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، وزارت آموزش و پرورش و حضور نمایندگان آنها در هیئت های نظارتی اعزامی از معاونت گردشگری سبب رفع نواقص در شاخه های مختلف مورد نیاز گردشگران شده است.

وی در پایان گفت: رضایتمندی گردشگران و ثبت خاطرات خوش از سفر به اقصی نقاط کشور از مهمترین اهداف معاونت گردشگری به شمار می آید که به صورت مداوم در حال بررسی و پیگیری قرار دارد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید