رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » 14 درصد کل سفرهای جهان در اختیار گردشگران مسلمان است

14 درصد کل سفرهای جهان در اختیار گردشگران مسلمان است

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

efel

طبق جدیدترین گزارش مراکز آمار اروپا، تمامی مقاصد گردشگری جهان تا سال 2020 شاهد افزایش ورود گردشگران مسلمان خواهند بود.

به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا، طبق جدیدترین آمار مراکز اروپا که در کنفرانس IBT برلین منتشر شد‌، در سال 2020 میزان سفر گردشگران مسلمان در جهان 4.8 درصد رشد خواهد داشت و این به معنای آن است که 14 درصد کل سفرهای جهان را تشکیل خواهد داد.

این گزارش نشان می‌دهد، پس از جمع‌آوری نظرات مسلمانان آسیا‌، اروپا،‌ آمریکا و خاورمیانه مشخص شد 67 درصد گردشگران مسلمان اولویت اولشان در انتخاب مقصد، نوع غذاهای آن کشور و حلال بودن آنهاست.

50 درصد گردشگران اولویت دوم خود را هزینه‌های کلی سفر و 53 درصد نیز عامل سوم را مناسب بودن مقصد برای تمامی اعضای خانواده می‌دانند.

پس از ارائه این آمار‌، «ریم الشفکی»، رئیس مرکز پژوهشی “دینار استاندارد” اعلام کرد: شرکت‌های گردشگری و آژانس‌های مسافرتی باید از نتایج این نظرسنجی به بهترین نحو استفاده کرده و امکانات رفاهی ویژه‌ای برای گردشگران مسلمان فراهم کنند. از جمله این امکانات‌، سرو غذاهای حلال‌، افزودن وعده سحری و افطار در ماه رمضان و افزودن اتاق‌های ویژه اقامه نماز در هتل‌ها می‌باشد.

وی در ادامه با اشاره به ایالت کوئینزلند استرالیا و افزایش 38 درصدی تعداد گردشگران مسلمان در آنجا گفت: بسیاری از مقاصد گردشگرپذیر جهان پس از انجام تغییرات و ارائه خدمات به مسلمانان شاهد رشد میزان گردشگران مسلمان بوده‌اند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید