رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » معرفی هاستل‌ها، اقامتگاه ارزان قیمت

معرفی هاستل‌ها، اقامتگاه ارزان قیمت

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

اقامتگاه ارزان

هاستل‌ها اقامتگاه ارزان قیمتی هستند که در خارج از کشور بیشتر از ایران بین گردشگران طرفدار دارند معمولا گردشگران هاستل‌ها کم توقع هستند چون خدمات آن مانند حمام و سرویس بهداشتی عمومی است.

به گزارش خبرنگار مهر، بسیاری از گردشگران و مسافران نوروزی به دنبال پیدا کردن یک اقامتگاه ارزان هستند چه در ایران و چه در خارج از کشور، تنها توقع آنها از یک اقامتگاه ارزان به طور حتم این است که پاکیزه و امن باشد. این دو ویژگی در کنار ارزان قیمت بودن می‌تواند گزینه مناسبی برای اقامت در مکان‌هایی به نام «هاستل» باشد. هاستل‌ها اولین بار در آلمان توسط شخصی به نام «ریچارد شیرمن» به وجود آمد و پس از آن هاستل‌ها در کشورهای مختلفی راه‌اندازی شدند. بنابراین اکنون آلمان یکی از بهترین هاستل ها را دارد.

هاستل‌ها در ازای یک هزینه بسیار کم، میزبان گردشگرانی است که مانند مارکوپولو تنها با یک کوله‌پشتی به مناطق گردشگری مختلفی سفر می‌کنند این هاستل‌ها در برخی از کشورها به خوابگاه دانشجویی و دانش آموزی نیز شباهت دارد. یعنی اقامت چند نفر در یک اتاق. در حقیقت گردشگران در یک هاستل به ازای پولی که پرداخت می‌کنند یک تخت را برای یک شب یا هر زمان که نیاز داشته باشند اجاره می‌کنند. به این ترتیب با گردشگران و یا اقامت‌کنندگان دیگری که در آن اتاق هستند برای استفاده از سرویس بهداشتی و یا حمام به صورت مشترک استفاده می کنند.

ارزان بودن هاستل‌ها تنها ملاک حضور گردشگران در این امکان نیست. بلکه بسیاری از گردشگران بخشی از سفر خود را در تعامل و شناخت جامعه محلی آن استان می دانند به همین دلیل اقامت در این مراکز اقامتی می تواند آنها را با ملیت‌ها و گردشگران کشورهای دیگر و یا جامعه محلی نیز آشنا کند.

در ایران نیز اگر چه اقامتگاهی به نام هاستل وجود ندارد اما پانسیون‌هایی در ایران نیز شبیه به چنین اقامتگاه‌هایی است اما با شرایط خاص تر.

با این وجود هاستل‌های ویژه گردشگران گزینه مناسبی برای افرادی است که می خواهند از کشور خارج شوند و به دنبال یک جای ارزان قیمت هستند.

در ایالتی مانند هاوایی، سودآوری هر اتاق هتل، بین ۱۴۱ تا ۱۷۰ دلار است، در صورتی که هر اتاق هاستل، تا سقف ۲۰۰ دلار سودآور است. برای این منظور سایت‌های اطلاع رسانی زیادی درباره هاستل‌های هر کشوری ایجاد شده است که اطلاعات آن به همراه تصاویر وجود دارد و گردشگران می توانند جای خالی برای خود رزرو کنند.

بنابراین ایران نیز می‌توانند با ایجاد هاستل، گردشگران کشورهای خارجی ویا حتی داخلی را که به دنبال مراکز اقامتی ارزان قیمت هستند به سمت خود جذب کنند چرا که اکنون داشتن هاستل در هر کشوری یک ظرفیت اقامتی جذاب برای گردشگران به حساب می آید.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید