رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » تدوین دستورالعمل‌های بوم گردی کشور

تدوین دستورالعمل‌های بوم گردی کشور

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

محمدعلی فیاضی

گرگان- مدیرکل طبیعت‌گردی میراث فرهنگی کشور از تدوین دستورالعمل‌های بوم گردی کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی فیاضی عصر پنج‌شنبه در همایش اقتصاد مقاومتی و توسعه گردشگری روستایی در اردوگاه شهید فهمیده مینودشت، اظهار کرد: گردشگری روستایی می‌خواهد داشته‌ها و تنوع قومی و فرهنگی و همچنین ویژگی‌های منحصربه‌فرد روستاها را معرفی کند.

وی با تأکید بر اینکه گردشگر به دنبال هتل نیست، ادامه داد: در اقامت بوم گردی و صنایع‌دستی منسوخ‌شده که به دلیل اقتصادی نبودن اتفاق افتاده می‌تواند جاذبه‌های بسیاری برای جذب گردشگر در روستاها داشته باشد.

وی از تدوین دستورالعمل‌های بوم گردی کشور خبر داد و اضافه کرد: تنها ۲۰۵ اقامتگاه بوم گردی از معماری، اقلیم و فرهنگ‌های مختلف در کشور وجود دارد که این امر نشان می‌دهد تاکنون توجه کافی به این حوزه نداشته‌ایم.

مدیرکل طبیعت‌گردی کشور بابیان اینکه با تأکیدات مقام معظم رهبری بر ۵ برابر شدن ایران‌گردان، تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است مطابق برنامه تا سال ۱۴۰۴ باید تعداد ایران‌گردان به ۲۰ میلیون نفر و تا پایان برنامه ششم به ۲۵ میلیون نفر برسد.

وی متذکر شد: این مهم و رسیدن به این افق و چشم‌انداز جز با اجرای تأکیدات رهبری بر اجرای اقتصاد مقاومتی میسر نخواهد بود.

فراهم شدن بسترهای گردشگری در ۵۰۰ روستا

فیاضی از فراهم کردن بسترهای گردشگری در ۵۰۰ روستا تا پایان برنامه ششم خبر داد و خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه این برنامه بین وزارت کشور و سازمان میراث فرهنگی به امضاء رسیده و سهم خوبی به استان گلستان و شهرستان مینودشت اختصاص‌یافته است.

وی با اظهار امیدواری نسبت به اینکه اتفاقات خوبی در سال آینده در این حوزه رقم خواهد خورد، بیان کرد: همچنین تفاهم‌نامه دیگری برای ارائه بسته‌های آموزشی فیلم و مولتی‌مدیا در ۹ هزار و ۷۰۰ دفتر آی سی تی روستایی در کشور به امضاء رسیده است.

مدیرکل طبیعت‌گردی کشور همچنین از امضاء تفاهم‌نامه میراث فرهنگی با بنیاد مسکن خبر داد و گفت: هم در حوزه دولتی و هم گشایش اعتبارات اقداماتی انجام‌شده تا بتوانیم اتفاقات میمون و مبارکی در روستاها رقم بزنیم.

وی بابیان اینکه هم‌اکنون تعداد اقامتگاه‌های بوم گردی در کشور کم است، افزود: این امر نشان می‌دهد تاکنون تلاش ما در این حوزه کم بوده اما هم‌اکنون تفاهم‌نامه‌ای با صندوق کارآفرینی امید برای پرداخت تسهیلات برای توسعه کلبه‌های بوم گردی به امضاء رسیده و امیدواریم به‌زودی شاهد تحول در این حوزه باشیم.

فیاضی همچنین هفت محور توسعه در هر منطقه را برشمرد و اظهار کرد: توسعه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فنّاوری و … هریک می‌تواند منشأ تحولات در یک منطقه باشند اما توسعه محیط‌زیست و گردشگری مسئولانه می‌تواند با حفظ و صیانت از طبیعت و محیط‌زیست که دغدغه جهانی است، شادابی و نشاط و رونق اقتصادی را به همراه داشته باشد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید