رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » دولت تلاش خوبی برای تامین نیازهای زائران اربعین حسینی داشته است

دولت تلاش خوبی برای تامین نیازهای زائران اربعین حسینی داشته است

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

آیت‌الله نوری‌همدانی

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: باید سعی کنیم سال به سال مراسم اربعین حسینی با رونق بیشتری برگزار شود و دولت نیز تلاش خوبی برای تامین نیازهای زائران اربعین حسینی داشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا، منطقه قم، این مرجع تقلید در دیدار با سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت و رئیس ستاد اربعین و معاون وزیر کشور، با تقدیر از راهپیمایان اربعین حسینی، بر لزوم تامین امنیت همه جانبه زوار اباعبدالله الحسین(ع) تاکید کرد و گفت: عاشورا دانشگاه بزرگ معرفت اسلامی است که باید به جهانیان معرفی شود.

وی با اشاره به جریان عاشورا و کربلا به عنوان یک دانشگاه بزرگ معرفت، اظهار کرد: ما باید به دنیا نشان بدهیم که عاشورا یک تاریخ مقطعی نیست بلکه یک مکتب جاودان است و تا قیامت به همین ترتیب باقی خواهد ماند.

وی ادامه داد: باید به دنیا ثابت کنیم دانشگاه عاشورا و کربلا آنچنان ظرفیتی دارد که می‌تواند در یک روز 20 میلیون انسان را در یک نقطه جمع کند، در حالی که هیچ قدرتی چنین توانی را دارا نیست، همچنان که در عربستان دولت این کشور حتی قدرت مدیریت دو میلیون نفر انسان را ندارد.

آیت‌الله نوری‌همدانی با تأکید بر عظمت مکتب عاشورا اظهار کرد: به خاطر همین عظمت است که از گذشته قدرت‌های کفر و نفاق و صهیونیسم با آن مخالفت می‌کردند، به گونه‌ای که در زمان متوکل 17 بار قبر امام حسین (ع) خراب شد و در زمان رضا خان بسته بود و حتی کسی جرأت برپایی مجلس عزاداری امام حسین (ع) را نداشت.

وی با اشاره به عظمت راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی افزود: این راهپیمایی با شکوه قضیه‌ای بزرگ، نقش‌آفرین و رهایی‌بخش انسان‌ها از ذلت است و دشمن سعی در خاموش کردن این چراغ دارد بنابراین باید با رونق بیشتری این کار را در سال‌های آینده هم ادامه دهیم.

این استاد دروس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به اهمیت برقراری امنیت راهپیمایان اربعین حسینی، فعالیت ستاد اربعین و سازمان حج و زیارت را در ایجاد این امر و برطرف کردن احتیاجات زائران بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: اختلاف‌افکنی و بر هم زدن امنیت یکی از روزنه‌های وارد کردن ضربه دشمنان به اسلام است.

آیت‌الله نوری‌همدانی همچنین از سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت برای پیگیری و مدیریت مسائل پیش آمده در فاجعه منا تقدیر و تشکر و اظهار کرد: کاری که برای رضای خدا انجام شود اثرگذار و قیمتی است، کار شما هم در مدیریت فاجعه منا دارای اثرات مطلوبی خواهد بود.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید