رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » سرمایه‌گذاری و مشارکت در اجرای برنامه‌های اکوتوریسم در مناطق چهارگانه

سرمایه‌گذاری و مشارکت در اجرای برنامه‌های اکوتوریسم در مناطق چهارگانه

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

گردشگری

مدیرکل دفتر همکاری و توافق‌های ملی گردشگری اعلام کرد: از سازمان حفاظت محیط زیست انتظار می‌رود دستورالعمل «سرمایه‌گذاری و مشارکت در اجرای برنامه‌های اکوتوریسم در مناطق چهارگانه» را که چند ماهی است در دفتر حقوقی این سازمان معطل مانده تعیین تکلیف کند.

محمدعلی فیاضی در گفت‌وگو با خبرنگار گردشگری ایسنا، با اشاره به علاقه‌مندی برخی گردشگران برای سفر به مناطق چهارگانه که زیر نظر سازمان حفاظت محیط‌زیست است، اظهار کرد: از حدود یک سال پیش کارگروهی زیر نظر معاونت محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط‌زیست تشکیل شد که ماحصل آن تدوین دستورالعمل سرمایه‌گذاری و مشارکت در اجرای برنامه طبیعت مناطق چهارگانه بود.

وی اضافه کرد: این دستورالعمل شامل بخش‌هایی چون تعیین ضوابط سرمایه‌گذاری، اجرای تور و همچنین فعالیت سازمان‌های ذی‌ربط در مناطق چهارگانه است. حدود دو ماه پیش این دستورالعمل به دفتر حقوقی سازمان حفاظت محیط‌زیست رسید، اکنون انتظار می‌رود این سازمان نظر خود را سریع‌تر اعلام کند تا دستورالعمل توسط رییس این سازمان ابلاغ شود.

دبیر کمیته ملی طبیعت‌گردی سپس با اشاره به محدودیت‌هایی که در حال حاضر برای اجرای تور در برخی مناطق چهارگانه وجود دارد، افزود: تورهای طبیعت با هماهنگی و نامه‌نگاری و در شرایط محدودی در مناطق چهارگانه برگزار می‌شود. اگر این دستورالعمل ابلاغ شود می‌توان به همه ظرفیت‌های زیست محیطی توجه نشان داد و دفاتر مجاز و راهنمایان آموزش دیده و مورد تأیید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز با سهولت بیشتری تورهای طبیعت را در این مناطق اجرا کنند و از نقاط تعیین شده برای گشت‌های تحت نظارت بهره‌برداری شود.

سازمان حفاظت محیط‌زیست، مناطق زیست‌محیطی ایران را برای محافظت به چهار دسته‌ی پارک ملی، اثر طبیعی ملی، پناهگاه حیات وحش زیستگاه‌های نمونه جانوران وحشی و منطقه حفاظت‌شده اراضی ویژه زیست محیطی تقسیم کرده است. مناطق شکار ممنوع نیز بخشی از این مناطق به حساب می‌آید.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید