رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » سایت‌ پیشتاز گردشگری کویری

سایت‌ پیشتاز گردشگری کویری

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

کویر مرنجاب

مدیرکل دفتر همکاری و توافق‌های ملی گردشگری با بیان اینکه کویر مرنجاب از سایت‌های پیشتاز گردشگری کویری در کشور است، گفت: آماده‌سازی جاده، صیانت از منطقه و آموزش توریستی از جمله موارد مهم و قابل توجه در سایت مرنجاب است.

به گزارش ایسنا، منطقه اصفهان، محمدعلی فیاضی در گردهمایی مدیران عامل شرکت‌های تعاونی دهیارهای استان اصفهان در محل کارونسرای تاریخی مرنجاب افزود: از 17 استان کویری کشور دو سایت ویژه گردشگری فعال و مورد توجه وجود دارد که سایت تاریخی و بکر مرنجاب یکی از آنها است.

وی وجود کویر بکر و دست نخورده، جاذبه‌های تاریخی، آب انبارها، تنوع محیطی و وجود امام زادگان را از دلایل پیشتاز بودن سایت مرنجاب دانست و تصریح کرد: زیرساخت‌های گردشگری این منطقه باید بیش از پیش فراهم شود.

مدیر کل دفتر همکاری و توافق های ملی گردشگری با بیان اینکه کویر مرنجاب به عنوان یک منطقه شناخته شده در کشور نیاز به یک مدیریت جامع و واحد دارد، خاطر نشان کرد: در اجرای هر برنامه در کویر مرنجاب باید اجرای ضوابط برای حفظ طبیعت در نظر گرفته شود.

فیاضی آماده سازی جاده، صیانت از منطقه و آموزش توریستی را از جمله موارد مهم و قابل توجه در سایت مرنجاب دانست و ادامه داد: سرپرست این منطقه که با دهیارهای منطقه است باید این موارد را در برنامه‌های خود قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه آموزش محور همه فعالیت‌ها گردشگری است، گفت: باید توانمندسازی جوامع محلی، حفظ وضعیت فصلی طبیعی، افزایش ماندگاری مسافر و توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی به عنوان شاخصه‌های توسعه گردشگری مورد توجه قرار گیرد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید