رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » امضای تفاهمنامه همکاری با هدف توسعه فرهنگ گردشگری حلال در سطح ملی و فراملی

امضای تفاهمنامه همکاری با هدف توسعه فرهنگ گردشگری حلال در سطح ملی و فراملی

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

تفاهمنامه

تفاهمنامه همکاری میان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مرکز تحقیقات و اطلاع رسانی اتاق اسلامی (ایکریک) با هدف همکاری های مشترک علمی، پژوهشی و اجرایی در گردشگری حلال امضا شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، تفاهم نامه همکاری میان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مرکز تحقیقات و اطلاع رسانی اتاق اسلامی (ایکریک) با هدف توسعه فرهنگ گردشگری حلال در سطح ملی و فراملی، تامین و پشتیبانی گردشگری حلال از طریق انجام پژوهش های کاربردی و اشاعه آن در سطح جهانی و نیز تدوین استاندارد گردشگری حلال با حضور مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان و مهدی فاخری دبیرکل مرکز تحقیقات و اطلاع رسانی اتاق اسلامی (ایکریک) به امضا رسید.

طبق مفاد این تفاهم‌نامه تهیه طرح جامع گردشگری حلال در سطح ملی، تعیین نیازهای مطالعاتی در خصوص تدوین استانداردهای گردشگری حلال، مشخص نمودن طرف‌های مسئول در بخش دولتی و خصوصی و تهیه نقشه راه، انجام پژوهش های کاربردی در زمینه زنجیره گردشگری حلال، آموزش و تربیت نیروهای متخصص مورد نیاز و نیز برگزاری سمینارها، کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌های ملی و بین المللی تعیین و استانداردهای دفاتر مسافرتی و تاسیسات گردشگری در دستور کار طرفین قرار گرفت.

همچنین مصوب شد دو طرف نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه و بلندمدت مرتبط با گردشگری حلال، توسعه ارتباطات و تعاملات علمی و پژوهشی با سایر مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی مرتبط همکاری و اهتمام در زمینه فعالیت آژانس‌های مسافرتی حلال، ایجاد زنجیره گردشگری کشورهای اسلامی و همکاری در صدور مجوز نشان حلال برای مؤسسات و دفاتر تابعه گردشگری تعامل و همکاری داشته باشند.

در این جلسه مقرر شد به منظور پیشبرد اجرای این تفاهم نامه کارگروهی متشکل از نمایندگان دو طرف تشکیل و ضمن احصای راهکارهای اجرایی نمودن مفاد تعیین شده، اولویت بندی، برنامه‌زمانی، اصلاح و تجدید نظر در برآورد هزینه‌ها، تعیین عناوین، اعتبارات لازم و همکاری مشترک توسط این کارگروه انجام پذیرد.

مرکز تحقیقات و اطلاع‌رسانی اتاق اسلامی (ایکریک) بعنوان تنها مرجع صدور مجوز در عرصه حلال از سوی کنفرانس کشورهای اسلامی (OIC) مشخص شده است و دبیرخانه آن در تهران قرار دارد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید