رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » بازدید گردشگران در تعطیلات نوروزی از آتشکده زرتشیتان تهران قابل توجه بود

بازدید گردشگران در تعطیلات نوروزی از آتشکده زرتشیتان تهران قابل توجه بود

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

گردشگران

با وجود دشواری شهروندان برای تردد در خیابان 30 تیر در روزهای پایان سال گذشته که همزمان با سنگفرش شدن این مکان فرهنگی و تاریخی بود، اما بازدید گردشگران در تعطیلات نوروزی از آتشکده زرتشیتان تهران قابل توجه بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، نوروز و استقبال چشمگیر گردشگران خارجی و داخلی از مکان‌های فرهنگی دینی ایران و تهران، بهانه‌ای شد تا با موبدیار دکتر «راشین جهانگیری»، ریاست کمیسیون فرهنگی دینی انجمن زرتشتیان تهران، درباره پیشرفت‌های حوزه گردشگری فرهنگی و استقبال بازدیدکنندگان داخلی و خارجی از اماکن دینی فرهنگی زرتشتیان در نوروز امسال و روزهای پس از آن، به خصوص بازدیدها از مکان آدریان (آتشکده) تهران در خیابان جمهوری که به عنوان خیابان ادیان، محل تمرکز بسیاری از موزه‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی و مذهبی تهران شناخته می‌شود، گفتگویی داشته باشیم.

«جهانگیری» با اشاره به شرایط ویژه خیابان سی‌تیر و میرزا کوچک خان در روزهای پایانی سال 94 جهت سنگ‌فرش شدن پیاده‌روی این خیابان‌ها، درباره میزان استقبال گردشگران برای بازدید از آدریان (آتشکده) تهران در تعطیلات نوروز و پس از آن گفت: در روزهای پایانی سال گذشته در اقدام شهرداری منطقه برای تبدیل آسفالت کف خیابان به سنگفرش، عبور و مرور ماشین‌ها در این خیابان متوقف و حرکت عابرین در پیاده‌روها نیز با دشواری روبرو شد، اما با این حال با توجه به آمار راهنمای مستقر در مکان آدریان از تعداد بازدیدکنندگان داخلی و خارجی در روزهای سوم تا سیزدهم فروردین ماه و حتا پس از آن تا به امروز، استقبال خوبی از این مکان شده و بصورت میانگین حداقل روزانه یکصد نفر از این مکان دینی فرهنگی زرتشتیان دیدن کرده‌اند.

موبدیار جهانگیری درباره اینکه آیا درباره این مکان گردشگری و ویژگی‌های آن، از طرف مسئولین انجمن زرتشتیان تهران تمهیداتی در نظر گرفته شده گفت: پیش‌بینی ما برای خدمت‌رسانی رایگان به گردشگران به ویژه در ایام نوروز امسال، به مانند قبل شامل حضور یک راهنما در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح تا 13:30 و پنج‌شنبه‌ها از ساعت 8 صبح تا 12 بود که طبق روال قبل نیز انجام شد و ساعات بازدید، از طریق تابلوی راهنما نصب شده در کنار درب ورودی آدریان تهران به اطلاع گردشگران رسیده است.

وی درباره پیش‌بینی‌اش از تداوم و افزایش میزان استقبال گردشگران از این مکان دیدنی زرتشتیان اظهار کرد: به نظر می‌رسد با پایان یافتن عملیات عمرانی خیابان میرزا کوچک خان و امکان تردد بهتر و تغییر حال و هوای این خیابان به یک خیابان فرهنگی- دینی- تاریخی، میزان استقبال گردشگران و علاقمندان به آثار فرهنگی، تاریخی، دینی ایران، برای بازدید از آدریان تهران که دارای بنایی به قدمت بیش از یکصد سال است و با وجود این دیرینگی، با حضور زرتشتیان یکی از اماکن دینی بسیار زنده، پویا و فعال زرتشتیان به شمار می رود، افزایش یابد. ما هم امیدواریم بتوانیم با برنامه‌ ریزی دقیق‌تر و ساماندهی بیشتر در سال پیش رو، برای خدمت‌رسانی بیشتر به حوزه گردشگری کشورمان تلاش کنیم.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید