رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » حدود 250 الی 300 خانه تاریخی تبریز در آستانه تخریب قرار دارند

حدود 250 الی 300 خانه تاریخی تبریز در آستانه تخریب قرار دارند

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

خانه‌های تاریخی

سرپرست سازمان توسعه‌ گردشگری شهرداری تبریز گفت: حدود 250 الی 300 خانه تاریخی تبریز در آستانه تخریب قرار دارند.

 رضا خلیلی در نشست خبری با بیان اینکه توسعه گردشگری با همکاری تمامی متولیان این امر انجام می گیرد، اظهار کرد: بودجه شهرداری برای تملک این خانه های قدیمی کفاف نمی دهد، این در حالی است که خانه های قدیمی باید تملک و به مکان گردشگری تبدیل شوند.

وی افزود: متأسفانه تعدادی از خانه های قدیمی تبریز همچون خانه اردوبادی، خانه شربت اوغلی و غیره در اختیار سازمان ها و برخی نهادها است که شهرداری تلاش می کند با در اختیار گرفتن این خانه ها، آن ها را به مکان گردشگری تبدیل کند.

خلیلی افزود: مردم از پارک رفتن خسته شده اند و دوست دارند اوقات فراغتشان را به بازدید از مکان های تاریخی اختصاص دهند.

وی در خصوص برنامه های این سازمان برای تبلیغ تبریز به عنوان شهر توریستی، گفت: اخیرأ با آژانس داران کشور فرانسه دیداری داشتیم که آنان را با ظرفیت های گردشگری استان آشنا کردیم و همچنین در نمایشگاه گردشگری تهران داشته های تبریز در تمامی زمینه ها را تبلیغ کردیم.

خلیلی خاطرنشان کرد: تعامل خوبی با سازمان زیباسازی و فرهنگی و هنری شهرداری داریم و با هم افزایی در جهت توسعه گردشگری تبریز حرکت می کنیم.

وی نقش زیبایی های بصری را در جذب گردشگر موثر دانست و گفت: مردم می توانند با تمیز نگه داشتن خودرو هایشان و استفاده از لباس های رنگارنگ چهره تبریز را زیباتر جلوه دهند.

سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز در خصوص برنامه های این سازمان برای استقبال از مهمانان نوروزی، گفت: همزمان با ورود مسافران به تبریز، اتوبوس های گردشگری از شش نقطه تبریز و در دو شیفت مسافران را جهت بازدید به نقاط دیدنی تبریز خواهند برد و همچنین تاکسی های “از من بپرس” و دفاتر راهنمای گردشگری در سطح شهر مستقر خواهند شد.

وی افزود: در ورودی های شهر انواع نقشه، بروشور و راهنمای گردشگری بین مسافران توزیع خواهد شد و همچنین نرم افزار راهنمای گردشگری تبریز برای گوشی های اندرویدی طراحی شده است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید