رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » شهردار شیراز از مرمت ۲۸ خانه تاریخی موجود در بافت قدیم شیراز خبر داد

شهردار شیراز از مرمت ۲۸ خانه تاریخی موجود در بافت قدیم شیراز خبر داد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

غلامرضا پاک‌فطرت

شیراز – شهردار شیراز از مرمت ۲۸ خانه تاریخی موجود در بافت قدیم شیراز خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر،غلامرضا پاک‌فطرت بعدازظهر شنبه در حاشیه افتتاح دومین جشنواره هنر و میراث «سی‌راه» افزود:طی برنامه ریزی های انجام شده شهرداری شیراز ۲۸ خانه تاریخی که میراث فرهنگی توان بازسازی آنها را نداشته مرمت خواهد کرد.

وی ادامه داد: یکی ازاولویت های مهم شهرداری شیراز احیاء بافت تاریخی و فرهنگی شیراز است که در این راستا برنامه ریزی های مناسبی در جهت ارائه کاربری های جدید مد نظر قرار دارد.

شهردار شیراز تاکید کرد: هتل سنتی، رستوران سنتی از جمله کاربری های این منازل است که در کنار آنها حتی کاربری فرهنگی نیز می توان برای آنها در نظر گرفت.

پاک فطرت تصریح کرد: برای رسیدن به این مهم نیاز به سرمایه گذاری بخش خصوصی است که در این راستا نیز ضمینه سازی های مناسب نیز انجام شد است.

وی افزود: زمانیکه این خانه ها و در کل بافت تاریخی شیراز وضعیت مناسبی داشته باشد اقتصاد شهر نیز رونق خواهد گرفت.

شهردار شیرازبا بیان اینکه بافت تاریخ شیراز با برنامه ریزی های جدید ساماندهی می شود، گفت: یکی از دغدغه های شورای شهر شیراز رهاسازی بافت قدیمی و تاریخی شیراز بوده که با سرمایه گذاری های جدید مشکلات فرهنگی و اقتصادی بافت برطرف می شود.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید