رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » روسیه گردشگران کریمه را از پرداخت هزینه صدور ویزا معاف کرد

روسیه گردشگران کریمه را از پرداخت هزینه صدور ویزا معاف کرد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

روسیه

دولت روسیه با هدف جذب بیشتر گردشگر به کریمه، گردشگران این منطقه زیبا را از پرداخت هزینه صدور ویزای گردشگری معاف کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، در این راستا از آغاز ماه جولای تمامی گردشگران روسیه که ورود آنها به خاک روسیه از طریق کریمه که به تازگی به این کشور پیوسته صورت گیرد، هزینه‌ای برای صدور ویزای گردشگری روسیه پرداخت نخواهد کرد.

به گزارش ریانووستی، کریمه طی سال‌های گذشته و در زمانی که بخشی از اوکراین محسوب می‌شد در فصل تابستان مملو از گردشگر بود و حدود 4 میلیون از 6 میلیون گردشگر آن در سال 2013 در فصل تابستان به این منطقه زیبا سفر کردند، این در حالیست که در حال حاضر بیشتر ظرفیت هتل‌های کریمه که با سواحل بسیار زیبا و پاک، رستوران‌هایی با غذاهای متنوع و آثار تاریخی ارزشمند شهرت دارد خالی بوده و با ادامه روند فعلی این منطقه در بهترین حالت در فصل تابستان میزبان 2 میلیون گردشگر خواهد بود.

کریمه که قبل از شکل‌گیری شوروی سابق به خاطر آب و هوای گرم و خطوط ساحلی به تفریحگاه تزارهای روسیه شهرت داشت، در طول تاریخ خود در حاکمیت حکومت‌های مختلفی بوده که حاصل آن وجود آثار تاریخی متعدد از فرهنگ‌های گوناگون در این منطقه زیبا است که از آن جمله می‌توان به کاخ فورونتسوف اشاره کرد که به عنوان اقامتگاه تابستانی یکی از شاهزاده‌های روس در شهر آلوپکای کریمه ساخته شد.

طی سال‌های گذشته یکی از دلایل عدم رشد مناسب صنعت گردشگری کریمه قوانین سخت صدور ویزای گردشگری اوکراین عنوان می‌شد، اما حالا با الحاق این منطقه به روسیه خود را برای میزبانی از میلیون‌ها گردشگر در سال‌های آتی و به ویژه در سال 2018 و همزمان با برگزاری مسابقات جام‌جهانی آماده می‌کند، پیش‌بینی می‌شود گردشگران کریمه نیز رشد چشمگیری یابد.

صنعت گردشگری روسیه نیز طی سال همواره در مسیر رشد بوده و با پیش‌بینی رشد 11 درصدی گردشگران روسیه نسبت به سال 2013، این کشور امسال حدود 40 میلیارد روبل از محل صنعت گردشگری درآمد خواهد داشت، البته از ماه‌ها قبل و با اجرای طرح لغو قانون اخذ ویزای گردشگری برای اتباع بسیاری ار کشورها روند رشد چشمگیر گردشگران روسیه آغاز شده که حالا شامل کریمه نیز می‌شود.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید