رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » اضفافه کردن یک فضای شیشه ای جدید به ساختمان مارکوف باغ موزه قصر

اضفافه کردن یک فضای شیشه ای جدید به ساختمان مارکوف باغ موزه قصر

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

باغ موزه قصر یک فضای شیشه ای جدید را به ساختمان مارکوف اضافه کرده است مدیر این باغ موزه از هماهنگی برای این کار با شورای فنی میراث فرهنگی تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، باغ موزه قصر در سال ۷۵ وارد فهرست میراث ملی ایران شد و پس از آن در سال ۹۱ به عنوان موزه مورد بازدید قرار گرفت. در جریان مرمت و بازسازی این موزه دخل و تصرف های بسیاری شد. به حدی که بخش هایی از موزه زندان سیاسی آن را نیز تخریب کردند.

با این وجود اکنون خبرهایی رسیده از باغ موزه قصر حاکی از آن است که در نمای بیرونی ساختمان مارکوف این باغ موزه و جلوی نمای شیشه ای الحاقی آن، فضای دیگری احداث شده که قرار است به عنوان  رستوران و یا یک مرکزی تجاری مورد استفاده قرار گیرد. این موضوع موجب شد تا سعید فلاح فر از کارشناسان میراث فرهنگی نسبت به آن اعتراض کرده و اعلام کند که در نمای بنایی که ثبت ملی و تاریحی شده باشد نه می‌توان دستکاری کرد و نه ساختمانی را به آن الحاق کرد. این غرفه‌ها قسمت بزرگی از نمای اصلی ساختمان را مسدود کرده است که نه طراحی‌اش با آن سازگار است و نه اجازه می‌دهد که اصالت معماری دیده شود.

اما مسئولان باغ موزه قصر در خبری اعلام کردند که این مجموعه پس از چند ماه کار کارشناسی با بهره گیری از مشارکت بخش خصوصی اقدام به راه اندازی موزه اتومبیلهای قدیمی و کلاسیک می کندو این موزه با رونمایی از اتومبیل‌های کلاسیک دهه ۳۰ و ۴۰ میلادی روز دوشنبه ۲۶ بهمن ماه در باغ موزه قصر افتتاح می‌شود.

 دراین باره، حسین هوشیار مدیر باغ موزه قصر به خبرنگار مهر توضیحاتی پیرامون این اقدام ارائه کرد و گفت: فضای اضافه شده۱۴۰متر مربع از زمین روبروی دیوار شیشه ای جنب ساختمان مارکوف باغ موزه است که با استفاده از سازه‌های موقت و شیشه ای و بدون استفاده از مصالح ساختمانی ایجاد شده و قابلیت برگشت پذیری دارد. در واقع ۱۴۰ متر مربع به فضای شیشه ای قبلی اضافه شد و تزاحمی با فضای تاریخی ندارد.

هوشیار با تاکید بر اینکه اعضای شورای فنی میراث فرهنگی استان تهران مانند احمد محیط طباطبایی، قلی نژاد، حیدری مهوار و… از لحظه شروع ایده راه اندازی موزه اتومبیلهای قدیمی در جریان کار قرار داشتند گفت: حتی از آقای سید محمد بهشتی نیز برای حضور در مراسم این موزه نیز دعوت کرده ایم بنابراین اصلا قرار نیست که این محوطه مبل فروشی و یا رستوران شود. بلکه ما در اصل فضایی به فضای موزه ای اضافه کرده ایم. با این وجود پس از پایان زمان نمایشگاه و زمانی که بازدید کننده نداشته باشد، می توان در عرض ۲۴ ساعت این سازه ها را جمع آوری کرد بدون اینکه آسیبی به بنا بزند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید