رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » آغاز مرمت و بازسازی آتشکده 2000 ساله ساسانی نطنز

آغاز مرمت و بازسازی آتشکده 2000 ساله ساسانی نطنز

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

آتشکده

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نطنز از آغاز مرمت و بازسازی آتشکده 2000 ساله ساسانی نطنز خبر داد.

 حسین یزدانمهر اظهار کرد: مرمت این بنای تاریخی که در سال ۱۳۱۱ با شماره ثبت ۱۸۷ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده، آغاز شده است.

وی افزود: اعتبار اولیه مرمت که از محل بودجه تملک دارایی تامین شده، ۲۰۰ میلیون ریال است و با این اعتبار عملیات خاکبرداری و زیربندی پی ها انجام می شود.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نطنز تصریح کرد: از جمله پروژه های برنامه ریزی شده که در سال جاری مورد توجه قرار خواهد گرفت، عملیات ادامه بازسازی و مرمت این بنای تاریخی است.

یزدانمهر خاطرنشان کرد: امیدواریم در بودجه تملک دارایی سال ۹۴ با اختصاص اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال، عملیات بازسازی سقف آتشکده و مشخص کردن پی های اصلی و بازسازی پی ها انجام شود.

به گزارش ایسنا، آتشکده ساسانی نطنز مربوط به دوره ساسانیان بوده و این بنای قدیمی در کوچه پشت مسجد جامع قرار دارد و از نظر سازه ای، بقایای بنای چهارتاقی روی سکویی به ارتفاع حدود 2.5 متر از زمین قرار گرفته است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید