رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » آزادسازی حریم پل تاریخی شاپوری لرستان ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

آزادسازی حریم پل تاریخی شاپوری لرستان ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

لرستان

معاون امور عمرانی استانداری لرستان با بیان این‌که آزادسازی حریم پل تاریخی شاپوری ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد، بر لزوم همکاری مالکان در راستای آزادسازی حریم این بنای تاریخی تاکید کرد.

 محمد اصلانی در گفت وگو با مهر آزادسازی حریم قلعه فلک الافلاک را از اولویت های کاری استانداری لرستان دانست و اظهار کرد: قلعه فلک الافلاک طی سال های گذشته صدمات زیادی دیده و آزادسازی حریم این قلعه یکی از اولویت های کاری استاندار لرستان است.

وی افزود: به این منظور قرار شده بخشی از هزینه های آزادسازی آن توسط سازمان میراث فرهنگی و بخشی دیگر توسط استانداری لرستان پرداخت شود.

معاون امور عمرانی استانداری لرستان همچنین درخصوص اقدامات صورت گرفته برای آزادسازی حریم پل شاپوری (پل شکسته) عنوان کرد: با مالکان زمین های اطراف این بنای تاریخی برای آزادسازی حریم پل جلساتی گذاشته شد و مذاکراتی در این باره صورت گرفت و در صورت توافق با آنها طرح های خوبی برای آزادسازی پل شاپوری ارائه خواهد شد.

اصلانی اعتبار لازم برای آزادسازی حریم پل شاپوری را بالغ بر 100 میلیارد تومان برشمرد و اضافه کرد: این در حالی است که هیچ گونه اعتباری برای این امر اختصاص داده نشده است و اگر با مالکان اطراف توافقی صورت نگیرد، آزادسازی آن بسیار دشوار خواهد بود.

پل شکسته یا پل شاپوری که نمادی از معماری غنی ایرانی در دوره ساسانی است به دلیل بی توجهی های متولیان امر به زباله دانی تبدیل شده که ساماندهی این اثر تاریخی و آزادسازی حریم آن باید مورد توجه قرار گیرد.

پل شکسته (شاپوری) در زمان شاپور اول ساسانی همزمان با ساخت قلعه فلک الافلاک در یک کیلومتری جنوب قلعه در شهر خرم آباد ساخته شد. این پل که بیش از ۳۳۰ متر طول دارد از بزرگ ترین پل های سنگی ایران است که به منظور عبور کاروانیان و سپاهیان ایرانی از شوش به سمت هگمتانه احداث شد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید