رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » ایران فعالترین کشور جهان در حوزه گردشگری خانواده

ایران فعالترین کشور جهان در حوزه گردشگری خانواده

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

گردشگری الکترونیکی

ایران‌ به عنوان فعالترین کشور در حوزه گردشگری خانواده در جهان شناخته شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا،‌ براساس گزارش مرکز تجارت و صنعت دبی که در حاشیه دهمین همایش اقتصاد اسلامی در این شهر‌ ارائه شد‌، گردشگری خانواده به عنوان یکی از ستون‌های اساسی رشد اقتصاد اسلامی در کشورهای ایران‌، امارات و عربستان رشد چشمگیری داشته است.

بر اساس این گزارش، گردشگری خانواده در بازار جهانی گردشگری با 137 میلیارد دلار در سال 2012 و 140 میلیارد دلار در سال 2013، 12.5 درصد کل این بازار را تشکیل می‌دهد.

به گزارش روزنامه «عکاظ»، ایران با 18.2 میلیارد دلار درآمدزایی در این بخش در سال 2012، در جایگاه اول قرار گرفت.

پس از ایران، عربستان به عنوان مهم‌ترین کشور صادرکننده گردشگران مسلمان در جهان با 17.1 میلیارد دلاردرآمد زایی در جایگاه بعدی قرار گرفت‌ و امارات با 10.1 ملیارد دلار و همچنین کویت با 7.4 میلیارد دلار در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

در این گزارش، حجم و امکانات بازار گردشگری خانواده حتی بزرگتر از بازار گردشگری آمریکا به عنوان مهم‌ترین بازار گردشگری سنتی اعلام شده است. در حال حاضر گردشگری سنتی آمریکا با 11.4 درصد از کل حجم بازار جهان را تشکیل می‌دهد.

نتایج این تحلیل برای طرحی که امارات در سال 2013 با عنوان «دبی پایتخت اقتصاد اسلامی» آغاز کرده است، اهمیت فوق العاده‌ای دارد. در این طرح گردشگری خانواده به عنوان رکن اساسی و یکی از مهم‌ترین زمینه‌های توسعه توریستی تعیین شده است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید