رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » سه تقاضای چینی ها از متولیان گردشگری در ایران

سه تقاضای چینی ها از متولیان گردشگری در ایران

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
چینی ها
رئیس جامعه راهنمایان گردشگری ایران با بیان اینکه سال گذشته سفیر چین درخواستهایی را از متولیان گردشگری ایران داشت گفت: در اختیار قراردادن بروشور و کتاب درباره ایران به زبان چینی، شناسایی رستوران های چینی و قراردادن راهنمای چینی زبان از جمله این خواسته ها بود.

عباس پیرمرادیان به خبرنگار مهر گفت: اکنون ما با کمبود تورلیدر چینی زبان مواجه هستیم اما افرادی هستند که بتوان آنها را به کار گرفت اما این مشکل فقط در بحث راهنمایی گردشگران چینی نیست. بلکه ما برای گردشگران زبان های دیگر نیز مشکل نداشتن راهنمای مسلط به زبان آنها را داریم مانند گروه گردشگران ایتالیایی که روز گذشته به ایران آمدند و برای آنها راهنما گردشگری انگلیسی زبان انتخاب کردیم چون راهنمای گردشگری مسلط به زبان ایتالیایی نبود!

وی گفت: دانشجویان چینی زبان در دانشگاههای ایران تحصیل می کنند باید آنها را شناسایی کرد و خواست تا آموزش راهنمای گردشگری ببینند یک راه هم استفاده از مترجم است. به این معنا که می توان از افراد مسلط به زبان های دیگر خواست تا به عنوان مترجم در تورهای گردشگری حضور داشته باشند و اطلاعات راهنمایان را به گردشگران انتقال دهند.

این راهنمای گردشگری بیان کرد: ما به اجبار برای تورهایی که به صورت دو یا سه نفره به ایران می آیند و جزو کشورهایی هستند که زبان آنها برای بسیاری از مردم ایران ناشناخته است اعلام می کنیم که راهنمای انگلیسی زبان خواهند داشت.

پیرمرادیان از تقاضای سفیر ایران در چین خبر داد و گفت: سال گذشته سفیر ایران در چین تقاضاهای مردم این کشور را به متولیان گردشگری در سازمان میراث فرهنگی اعلام کرد یکی از تقاضاها این بود که راهنمای چینی زبان در ایران وجود داشته باشد. چینی ها خواسته بودند تا بروشور و کتاب درباره ایران به زبان چینی در اختیار گردشگران و سفارت چین قرار بگیرد و رستوران هایی که غذای چینی سرو می کنند را معرفی و تعداد آنها بیشتر شود.

پیرمرادیان درباره اینکه چرا در یک سال گذشته هیچ اقدامی برای آموزش راهنمای چینی زبان انجام نشده است گفت: نمی دانم چرا کاری نشده است. باید فعالیت بیشتری می کردیم اما  اعضای هیات مدیره هر کدام تورهای گردشگری و دغدغه های خودشان را دارند و در جامعه تورگردانان تنها از روی علاقه فعالیت می کنند آنها بابت حضورشان در هیات مدیره هزینه ای نمی گیرند پس چطور می توان وادارشان کرد که درباره راهنمای گردشگری چینی و یا زبان های نادر دیگر وقت بگذارند. ما مشکلات زیادتری داریم و درگیر تورلیدر زبان های دیگری هستیم. هنوز بیمه راهنمایان ما حل نشده است.  همه توان ما صرف معرفی و شناسایی راهنما می شود.

وی افزود: جامعه راهنمایان گردشگری یک نهاد صنفی است بودجه و تشکیلات ندارد. ما بیش از این نمی توانیم کاری کنیم چون امکانات نداریم.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید