رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » رونمایی از ۷۳ مهر دوره ساسانی که چند روز پیش از آمریکا به ایران برگردانده شد

رونمایی از ۷۳ مهر دوره ساسانی که چند روز پیش از آمریکا به ایران برگردانده شد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مهرها

همزمان با روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی از ۷۳ مهر دوره ساسانی که چند روز پیش از آمریکا به ایران برگردانده شد، رونمایی می شود.

محمدرضا کارگر، مدیرکل امور موزه های کشور به خبرنگار مهر گفت: ۲۸اردیبهشت همزمان با روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی از مهرهای ساسانی استرداد شده از امریکا رونمایی و در قالب نمایشگاهی در موزه ملی ایران به نمایش گذاشته می شود.

وی گفت: روز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت، مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد محموله‌ای باستانی شامل ۷۳ مهر مربوط به دوره ساسانی از امریکا به ایران باز گردانده شد. این مجموعه در سال ۲۰۰۲ میلادی و زمانی‌که به صورت غیرقانونی در حال وارد شدن به کشور امریکا بود، از قاچاقچیان ضبط و مدتی پیش توسط وزارت خارجه امریکا به ایران تحویل داده شد.این مهرها دارای تصاویری از حیوانات و پادشاهان و یا کتیبه‌هایی به زبان پهلوی باستان هستند ولی هنوز مشخص نیست قاچاقچیان این قطعات با ارزش باستانی را از کدام نقطه ایران پیدا کرده اند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید