رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » تفاهم‌نامه راه‌اندازی اولین قطار گردشگری ایران و اتریش

تفاهم‌نامه راه‌اندازی اولین قطار گردشگری ایران و اتریش

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

قطار گردشگری

تفاهم‌نامه راه‌اندازی اولین قطار گردشگری ایران و اتریش با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به امضا رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، تفاهم نامه راه اندازی و تجهیز اولین قطار گردشگری بین المللی ایران و اتریش، مابین گروه اقتصادی فدک به عنوان طرف ایرانی و سه شرکت مطرح گردشگری اتریشی به نامهای دانه وز، دیک و مجموعه گردشگری پگاسوس، با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و محسن پورسید آقایی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران به امضاء رسید.

مسعود سلطانی فر، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مراسم امضای تفاهم نامه راه اندازی و تجهیز اولین قطار گردشگری ایران و اتریش گفت: گردشگری ریلی در کشورمان با ۴ قطار در قالب ۸ تور آغاز شد و با توجه به استقبال گردشگران اروپایی از این نوع گردشگری، ظرفیت در این بخش به ۲ برابر افزایش خواهد یافت.

معاون رئیس جمهور، توسعه امکانات حمل و نقل هوایی، زمینی، دریایی و ریلی را به عنوان یکی از مهمترین برنامه‌ها و استراتژی‌ها در این حوزه دانست و افزود: با وجود منابع محدود، ترمینال شماره ۲ فرودگاه امام خمینی(ره) در حال آماده سازی است که با راه اندازی این ترمینال، ظرفیت این فرودگاه به ۲ برابر افزایش می یابد، همچنین تکمیل پروژه‌های نیمه کاره فرودگاهی در شهرهای مختلف مورد توجه قرار دارد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه کرد: ورود قطارهای گردشگری به ایران یک تجربه موفق بود و ادامه این روند در قالب واگن‌های جدید، موضوعی است که می تواند در توسعه گردشگری داخلی و خارجی و همچنین کاهش هزینه های گردشگری تاثیر بسزایی داشته باشد.

معاون رئیس جمهور افزود: ورود قطارهای گردشگری به کشورمان، به دلیل امنیتی که در ایران وجود دارد یک تجربه بسیار موفق بود و به همین دلیل این ظرفیت امسال به ۲ برابر افزایش خواهد یافت.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه کرد: حضور گردشگران خارجی که با قطار در ایران سفر می کنند نشان می دهد ما در تمام نقاط کشورمان امنیت داریم.

مدیرعامل شرکت راه آهن نیز در مراسم امضای این تفاهم نامه با اشاره به اینکه، رویس دهی و خدمات در راه آهن باید افزایش یابد، گفت: یکی از مهمترین اهداف ما در حمایت از اجرای این طرح، افزایش گردشگری با قطار است.

آقایی ادامه داد: با توجه به استقبال گسترده ای که گردشگران خارجی از سفر با قطار داشتند، ما به این فکر رسیدیم چرا خودمان این قطار را نداریم، با اعلام آمادگی گروه اقتصادی فدک برای حضور در این پروژه، سرمایه گذاری اولیه آغاز شد و  همکاری و مشارکت سه شرکت اتریشی در ادامه این روند مورد تایید قرار گرفت.

در ادامه این مراسم محسن فاتحی زاده، رئیس هیات مدیره گروه اقتصادی فدک گفت: اولین قطار گردشگری ایران با مشارکت این گروه اقتصادی و ۳ شرکت مطرح گردشگری اتریشی در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه این قطار با هدف تبدیل شدن به نماد ملی و ارائه عالی ترین خدمات گردشگری در قطار به بهره برداری خواهد رسید، افزود: با توجه به اینکه ظرفیت قطارهای گردشگری که وارد ایران خواهد شد تا سه سال آینده تکمیل شده است، ایجاد زیرساختهای گردشگری و ارائه خدمات به گردشگران باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید