رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » هند مقصد نخست گردشگری فرهنگی آسیا می‌شود

هند مقصد نخست گردشگری فرهنگی آسیا می‌شود

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

india

دولت هند قصد دارد تا سال 2020 این کشور را به مقصد نخست گردشگری فرهنگی آسیا تبدیل کند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، در قالب این طرح، جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی تمامی ایالت‌های هند شناسایی شده و اقدامات لازم برای معرفی جهانی آنها صورت می‌گیرد.

در این راستا در نخستین گام 511 بنای تاریخی در شهر تاریخی «سیواساگار» ایالت آسام هند که از آن به عنوان مقصد نخست گردشگری فرهنگی این کشور یاد می‌شود، شناسایی شده‌اند که قرار است در ماه‌های آتی مورد مرمت و بازسازی قرار گیرند.

در میان این آثار 40 محوطه تاریخی نیز وجود دارند که تعداد آن‌ها به قدمت حدود 6 قرن به سلسله پادشاهی «آهوم» تعلق دارند که بیشتر آنها شاهکارهای معماری به شمار می‌روند.

هند در سال 2013 میزبان حدود 8 میلیون گردشگر بود که نزدیک به 23 میلیارد دلار ارز وارد چرخه اقتصادی این کشور کرد. در این شرایط دولت هند قصد دارد درآمدهایش از محل صنعت گردشگری را تا سال 2015 به 26 میلیارد دلار در سال برساند. دولت هند همچنین قصد دارد با افزایش چشمگیر تعداد هتل‌های این کشور با جذب سرمایه‌گذاری خارجی، در سال 2020 به مقصد ‌50 میلیون گردشگر تبدیل شود.

در این شرایط کارشناسان بر این باورند که در صورت ادامه روند فعلی دولت هند در جذب گردشگران این کشور علاوه بر تبدیل شدن به مقصد نخست گردشگری فرهنگی آسیا در سال 2020 در این سال به یکی از 10 مقصد برتر گردشگران جهان نیز تبدیل شود.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید