رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » باید زمینه‌های فعال شدن گردشگری برای ایجاد اشتغال استان هرمزگان فراهم شود

باید زمینه‌های فعال شدن گردشگری برای ایجاد اشتغال استان هرمزگان فراهم شود

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

هرمزگان

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری هرمزگان گفت: با توجه به وجود ظرفیتهای استان در بخش گردشگری، باید زمینه‌های فعال شدن این بخش برای ایجاد اشتغال فراهم شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، صالح دریانورد در اولین نشست کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری استان درسال جاری، افزود: در کنار گسترش صنعت گردشگری، مشاغل کوچک که نیاز به سرمایه‌گذاری زیادی نیز ندارند، می‌توانند رونق پیدا کنند که این امر علاوه بر ایجاد اشتغال، سبب توسعه اقتصادی منطقه نیز می‌شود.

وی با اشاره به وجود جاذبه‌ها، اماکن طبیعی، ابنیه‌های تاریخی و صنایع دستی مختلف استان بیان کرد: متولیان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان باید از تمام ظرفیتهای استان جهت جذب گردشگر و به تبع آن ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی منطقه استفاده کنند.

دریانورد بر آماده سازی مکان‌های گردشگری و راه‌اندازی کمپ‌های گردشگری متناسب با سلیقه گردشگران در استان تاکید کرد و افزود: شرکت‌های گردشگری در استان باید در فضاهای مجازی، اماکن گردشگری را معرفی کنند تا هرکس به تناسب سلیقه و موقعیت مالی خود بتواند از این فضاها استفاده کنند و همچنین برای تمام مناطق گردشگری استان تورهای تفریحی برنامه‌ریزی کنند و دولت نیز برای حمایت از این شرکتها تسهیلاتی اختصاص دهد.

معاون استاندار هرمزگان خواستار ایجاد غرفه‌هایی به منظور عرضه صنایع دستی استان شد و گفت: فروش این آثار علاوه بر شناسایی فرهنگ و آداب مردم منطقه سبب ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی می‌شود.

وی از دهیاری‌ها به عنوان پتانسیلی نام برد که می‌تواند به توسعه گردشگری کمک کنند.

این مقام مسوول، خواستار تشکیل کارگروهی خارج از کارگروه تخصصی اشتغال شد تا بتوان در بخش گردشگری با همفکری سایر دستگاه‌ها ایجاد اشتغال کرد.

محسن ضیائی، مدیرکل میراث فرهنگی هرمزگان نیز در این جلسه با بیان اینکه تولید صنایع دستی در ایجاد اشتغال و تعادل بخشی بازار کار نقش موثری دارد، افزود: 64 هزار صنعتگر در سطح استان شناسایی شده که باید از این تعداد برای 40 هزار نفر کارت صنایع دستی صادر کرد.

وی اظهار کرد: با گسترش خدمات گردشگری، فرصت‌های شغلی زیادی ایجاد می‌شود. استفاده از ظرفیتهای استان سبب بهبود ساختار اقتصادی و افزایش فرصتهای شغلی می‌شود. یکی از مزیت‌های نسبی گردشگری در استان، فرصت‌های شغلی ایجاد شده برای مشاغل کوچک در بخش گردشگری است که نیازهای مستقیم گردشگران را برآورده می‌کند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید