رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » افزایش تعداد گردشگران یک سال گذشته هنگ‌کنگ به 60 میلیون و 800 هزار نفر

افزایش تعداد گردشگران یک سال گذشته هنگ‌کنگ به 60 میلیون و 800 هزار نفر

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

هنگ‌کنگ

تعداد گردشگران یک سال گذشته هنگ‌کنگ به 60 میلیون و 800 هزار نفر افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، با وجود ناآرامی‌های سیاسی هنگ‌کنگ طی یک سال اخیر، صنعت گردشگری این کشور رشدی 12 درصدی را تجربه کرده و میزبان 60 میلیون و 800 هزار گردشگر بوده است.

این برای اولین‌بار است که کره‌جنوبی تعداد بیشتری مسافر در مقایسه با ژاپن به هنگ‌کنگ داشته و در رتبه سوم، جایگزین ژاپن شده است. در 11 ماه نخست سال گذشته، یک میلیون و 100 هزار گردشگر اهل کره‌جنوبی راهی هنگ‌کنگ شدند که این به معنای رشد 17 درصدی این آمار است. مقام‌های اول و دوم نصیب چین و تایوان شد.

دیگر کشورهای آسیایی هم در سه فصل نخست سال 2014 بازار گردشگری هنگ‌کنگ را داغ کردند، اما طی ماه‌های اخیر به دلیل اعتراضات سیاسی، تعداد این مسافران کاهش پیدا کرد.

هنگ‌کنگ شهری که تا سال ۱۹۹۷ مستعمره بریتانیا بود، یکی از دو منطقه تقسیماتی ویژه در جمهوری خلق چین است. هنگ‌کنگ که در قرن نوزدهم مانند یک بندر بازرگانی عمل می‌کرد، امروزه به صورت یک مرکز اصلی امور مالی در جهان درآمده است. هنگ‌کنگ در سال ۱۹۹۷ به جمهوری خلق چین پیوست. بر پایه توافق بین بریتانیا و چین، قرار است هنگ‌کنگ تا سال ۲۰۴۷ از درجه بالایی از خودمختاری برخوردار باشد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید