رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » کشف بیش از 10 قلم شیء باستانی به ارزش 3 میلیارد تومان

کشف بیش از 10 قلم شیء باستانی به ارزش 3 میلیارد تومان

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

گشت‌زنی‌های ماموران پلیس مترو صادقیه در چند روز گذشته منجر به کشف بیش از 10 قلم شیء باستانی به ارزش 3 میلیارد تومان شد، آثاری که گویا توسط شخص حامل، از عراق به ایران منتقل شده است و حالا این محموله در اداره کل میراث فرهنگی استان تهران است.

آثار تاریخی مکشوفه در مترو تهران

محمدرضا نعمتی، مدیر اداره باستان‌شناسی استان تهران، در این زمینه به خبرنگار میراث فرهنگی ایسنا توضیح داد: پس از تحویل این آثار به اداره میراث فرهنگی استان تهران و در بررسی‌های انجام شده، مشخص شد آثار کشف شده شامل 6 عطردان شیشه‌ای، چند  النگوی مفرغی باقیمانده از دوره‌های تاریخی مختلف مانند هزاره سوم قبل از میلاد و دوره ساسانی و 4 تبلت گلی متعلق به منطقه بین‌النهرین هستند که همگی دارای اصالت تاریخی هستند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر این آثار تحویل امین‌‌اموال اداره کل میراث فرهنگی استان تهران شده و قرار است در مرحله بعدی نیز بار دیگر این آثار بررسی شده تا تمدن‌های دقیق آن‌ها نیز مشخص شود.

به گفته‌ی نعمتی و براساس صحبت‌های فرمانده یگان انتظامی مترو تهران، شخص حاملِ این آثار تاریخی، آنها را از کشور عراق به ایران منتقل کرده و با توجه به تعلق برخی از آن‌ها به دوره بین‌النهرین، احتمال تعلق آن‌ها به عراق زیاد است.

به دنبال گشت‌زنی‌های ماموران پلیس مترو در روز 17 خرداد ماموران به شخصی که یک عدد گونی برنج در دست داشت،  مشکوک شده و وی را تحت مراقبت قرار می‌دهند و موفق می‌شوند متهم را حین پیاده شدن در ایستگاه مترو صادقیه با رعایت حقوق شهروندی دستگیر و برای بررسی بیشتر به مقر پلیس منتقل کنند که از وی این آثار به دست آمده است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید