رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » ثبت جهانی دماوند نیازمند مدیریت یکپارچه است

ثبت جهانی دماوند نیازمند مدیریت یکپارچه است

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

دماوند

رامسر – خبرگزاری مهر: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اظهار امیدواری کرد که با اعمال مدیریت یکپارچه برای رفع مسائل قله دماوند، بام ایران تا پایان عمر دولت تدبیر و امید ثبت جهانی شود.

مسعود سلطانی فر ظهر دوشنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه گردشگری سلامت در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر، گفت: مدیریت متعدد درباره این قله سبب می شود تا برای ثبت جهانی با مشکل مواجه شویم.
وی افزود: اکنون منابع طبیعی، محیط زیست هر یک مدیرتی جداگانه دارند و استفاده غیرمجاز از معادن نیز از دیگر مشکلات است.
وی تصریح کرد: تا زمانیکه مدیریت یکپارچه ای در زمینه رفع مشکلات بام ایران صورت نگیرد، نمی توان برای ثبت اقدام نکرد.
سلطانی فر یادآور شد: تا زمانیکه مدیریت یکپارچه اعمال نشود، ثبت جهانی صورت نمی گیرد و این امر یکی از اصول یونسکو است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور یادآور شد: ما امیدواریم که بخش های مختلف همکاری داشته باشند و برای ثبت جهانی دماوند به مدیریت یکپارچه تن دهند.
سلطانی فر، با اشاره به جاذبه های طبیعی، تاریخی، فرهنگی و زیارتی مذهبی در مناطق کشور بیان داشت: در قبل، مقصد گردشگری مربوط به هشت تا 9 مقصد بود ولی امروز در مناطق مختلف شاهد حضور گردشگران هستیم.
وی افزود: بسیاری از جاذبه های گردشگری کشور ارزش جهانی دارد و شهر سوخته را به عنوان هفدهمین اثر جهانی ثبت کردیم که با اکتشاف پنج درصد آن به ثبت جهانی رسید.
رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور افزود: ایران موزه ای به وسعت یک میلیون و 648 هزار متر مربع است که نزدیک به یک میلیون مکان، بنا و سایت و محوطه تاریخی دارد و امروز سه تا چهار درصد بضاعت فرهنگی کشور در اختیار گردشگران قرار گرفته است.
وی با تاکید بر توسعه زیرساختها، مراکز اقامتی، پذیرایی تاکید کرد و گفت: اگر خوب روی زیربناها سرمایه گذاری کنیم امکان افزایش درآمدها دور از تصور نیست.
سلطانی فر بیان داشت: قسمت اعظم توریست کشور، توریست فرهنگی، تاریخی، مذهبی و زیارت است و اگر به میراث فرهنگی نرسیم گردشگر نیز ورود نمی کند.
برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید