رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » بخشی از بافت تاریخی شریف‌آباد اردکان از سوی اعضای یک هیات مذهبی برای گسترش تکیه تخریب شد

بخشی از بافت تاریخی شریف‌آباد اردکان از سوی اعضای یک هیات مذهبی برای گسترش تکیه تخریب شد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

شریف‌آباد اردکان

رئیس اداره میراث فرهنگی اردکان یزد گفت: بخشی از بافت تاریخی شریف‌آباد اردکان از سوی اعضای یک هیات مذهبی برای گسترش تکیه تخریب شد.

 محسن میرجانی افزود: در یک اقدام غیرفرهنگی و بدون هماهنگی با اداره میراث فرهنگی و نداشتن مجوز، بخشی از بافت تاریخی شریف آباد که در مجاورت هسته تکیه اعظم واقع است، به صورت غیراصولی تخریب شده است.

وی با بیان این که بافت تاریخی شریف آباد، یکی از هفت بافت تاریخی ثبتی شهرستان اردکان است، گفت: قدمت این بافت تاریخی دست کم به دوره صفوی برمی گردد و از خصوصیات ویژه این بافت تراکم و انسجام آن است که کمتر در بافت های تاریخی می توان نمونه آن را سراغ گرفت.

این مسئول با اشاره به وجود دو بافت تاریخی شریف آباد و بافت تاریخی اصلی در این شهرستان و 12 محله قدیمی در بافت تاریخی اصلی اردکان، ادامه داد: هر کدام از این محله ها از نظر قدمت با دیگری متفاوت است، این شهر بعد از اسلام گسترش یافته و در دوره های مختلف تاریخی، گاهی با تخریب یا ساخت و سازهای بی رویه روبه رو شده است.

شهرستان اردکان با 80 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری شمال یزد واقع است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید