رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » خبر ساماندهی مراکز پذیرایی محور ارتباطی اردبیل

خبر ساماندهی مراکز پذیرایی محور ارتباطی اردبیل

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مراکز پذیرایی

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل از ساماندهی مراکز پذیرایی محور ارتباطی اردبیل- نیر خبر داد.

به گزارش ایسنا، قادر تقی‌زاده گفت: بر اساس تبصره یک بند د ماده 2 آئین‌نامه اجرایی و تبصره یک ماده 17 اصلاح قانون ایمنی راه‌ها و راه آهن، صدور مجوز برای ایجاد، احداث و اجرای خدمات به صورت منفرد در داخل حرایم به فاصله 138متر از وسط جاده ممنوع است و متقاضیان این مراکز باید به عنوان مجتمع خدمات رفاهی بین راهی مجوز لازم را از سوی اداره کل حمل و نقل و پایانه‌ها کسب کنند.

وی با اشاره به اینکه صدور مجوز مراکز مذکور واقع در محور ارتباطی اردبیل – نیر پیش از این توسط دستگاه‌ها و اتحادیه‌های مختلف صورت می‌گرفت، افزود: در جلسه کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ضمن تأکید بر قانون مذکور مقرر شد بر اساس اصلاحیه جدید آئین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تأسیسات گردشگری و نظارت بر آنها مصوب هیأت دولت، تمامی سفره خانه‌های سنتی، واحدهای پذیرایی مستقر در پایانه‌های مسافربری بین شهری و پایانه‌های مرزی، واحدهای پذیرایی مستقر در گمرک‌ها، فرودگاه‌ها، واحدهای اقامتی و پذیرایی مجتمع‌های خدمات رفاهی بین راهی و مراکز پذیرایی منفرد بین راهی، مجوز خود را از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان دریافت کنند و در این راستا نیز مکاتبات و هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های مذکور صورت گرفته است.

این مقام مسئول افزود: صدور مجوز احداث برخی از مراکز پذیرایی مستقر در محورهای ارتباطی و جاده‌های مواصلاتی از طریق بخشداری بدون هماهنگی دستگاه های اجرایی صورت می‌گرفت که این امر مشکلاتی از نظر صدور پروانه بهره برداری و یا نظارت بر مراکز مذکور ایجاد می‌کرد. بر اساس مصوبه کارگروه یادشده، مقرر شد تمامی بخشداران به هنگام صدور مجوز احداث، هماهنگی‌های لازم را با دستگاه‌های مرتبط به ویژه اداره کل حمل و نقل و پایانه و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به عمل آورده و ضوابط فنی، بهداشتی و تجهیزاتی مراکز مذکور در نقشه‌های تهیه شده از سوی متقاضیان لحاظ شود.

به گفته معاون گردشگری استان؛ براساس این مصوبه، بخشداران از صدور مجوز پروانه کسب به واحدهای مذکور منع شدند و مقرر شد از این پس صدور پروانه بهره برداری به این واحدها در صورت احداث مجتمع های خدمات رفاهی از طریق اداره کل حمل و نقل و پایانه ها و در صورت احداث مراکز پذیرایی منفرد توسط این اداره کل صورت گیرد.

وی از منع صدور هرگونه پروانه کسب به مراکز پذیرایی مستقر در محورهای ارتباطی توسط دهیاری‌های روستاهای واقع در این محورها خبر داد و گفت: تعدادی از مراکز پذیرایی مستقر در جاده ارتباطی اردبیل-نیر که دارای مجوز لازم از دستگاه‌های مربوطه نبوده و یا به جهت عدم رعایت حریم راه‌های ارتباطی و همچنین عدم تغییر کاربری زمین کشاورزی قادر به اخذ مجوز از دستگاه‌های اجرایی نبودند با دستور دادستان پلمپ شدند.

تقی زاده از متقاضیان ایجاد مراکز پذیرایی بین راهی به ویژه در محور ارتباطی اردبیل-نیر خواست پیش از هرگونه اقدام، نسبت به اخذ مجوز از دستگاه‌های اجرایی اقدام کنند تا گرفتار مشکلات و تبعات بعدی در مورد استعلام از دستگاه‌های اجرایی و یا عدم تطابق نقشه با ضوابط فنی و بهداشتی مراکز پذیرایی و در نهایت عدم صدور مجوز نشوند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید