رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » بهار طولانی گردشگری

بهار طولانی گردشگری

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

travel

امسال ورود گردشگران خارجی به کشور با رشد همراه خواهد بود؛ این پیش‌بینی تورگردانان ایرانی است.

به گزارش خبرنگار سرویس گردشگری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گردشگری ایران که همواره چوب جوسازی‌های رسانه‌های غربی را خورده است، امسال درپی گران شدن ارز و بروز تنش در کشورهای دیگر، روزگار خوبی را در پیش دارد. به گفته‌ی آژانس‌دارها، استقبال برای سفر به ایران امسال خوب بوده، به‌طوری که حتا در نیمه‌ی نخست فروردین‌ماه گردشگران فرصت سفر به ایران را به‌دست آوردند، در حالی که با سفرهای داخلی مردم همزمان بود و آژانس‌ها معمولا تلاش می‌کنند به‌خاطر کمبود جا در هتل‌ها، در این زمان گردشگر خارجی نپذیرند.

ابراهیم پورفرج – رییس جامعه‌ی تورگردانان ایران – ورود گردشگران خارجی در نیمه‌ی نخست فروردین‌ماه را دست‌ کم با 30 درصد رشد، مناسب ارزیابی کرد و در ادامه برای اردیبهشت‌ماه و نیمه‌ی نخست خردادماه هم روزهای خوبی را پیش‌بینی کرد. او این ارزیابی را براساس درخواست آژانس‌های خارجی برای اجرای تور در ایران اعلام کرد.

اوضاع در نیمه‌ی دوم سال هم به گفته‌ی تورگردانان خوب خواهد بود، به شرط آن‌که قیمت‌ها گران نشود، تصمیم‌های نامناسب برای صنعت گردشگری گرفته نشود،‌ هتل‌ها نرخ‌ها را ارزی نکنند و وزارت امور خارجه هم در صدور روادید همراه‌تر باشد.

پورفرج‌ در تشریح وضعیت ورود گردشگران خارجی به خبرنگار ایسنا گفت: سال‌های پیش، در نیمه‌ی نخست ماه فروردین تور آن‌چنانی نداشتیم؛‌ ولی امسال حجم درخواست‌ها آن‌قدر زیاد بود که مجبور شدیم برای این زمان هم مسافر بپذیریم.

وی اظهار کرد: حجم این درخواست‌ها تا پایان فصل بهار زیاد است و فکر می‌کنم در این فصل، ورود گردشگران خارجی تا 30 درصد رشد داشته باشد، البته اگر نرخ‌ها تغییر نکند همین اوضاع را تا پایان سال شاهد خواهیم بود.

او ادامه داد: تقاضا از اروپا برای سفر به ایران زیاد است و همچنان متقاضیان گشت‌های تاریخی و فرهنگی در ایران، بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

پورفرج در عین حال با اشاره به روند صدور روادید در ایران برای گردشگران خارجی، گفت: روند صدور روادید در تهران مناسب است؛ ولی اوضاع در برخی کنسولگری‌های ایران در خارج از کشور باید تسریع شود.

افشین عزیزی که مسوولیت یک آژانس گردشگری وابسته به بنیاد مستضعفان را برعهده دارد‌ نیز اوضاع ورود گردشگران خارجی را خوب ارزیابی کرد و به خبرنگار ایسنا گفت: بعد از چند سال حسرت به دلی‌، سرانجام بازار گردشگری ایران هم خوب شد‌؛ ولی باید مسوولان همراه‌تر باشند تا این روند خوب پیش رود.

او ادامه داد: اگر وزارت خارجه ویزای ایران را حذف کند، مطمئن باشد‌ که ورود گردشگران به ایران تحت کنترل خواهد بود و هیچ مشکلی پیش نمی‌آید، چون گردشگران معمولا از کانال‌ها و آژانس‌های محدودی به ایران سفر می‌کنند و ما به‌عنوان آژانس‌دار نسبت به اعمال و رفتار تک‌تک گردشگران پاسخگو هستیم.

عزیزی افزود: چراغ گردشگری در حال خاموش شدن بود، اما حالا اوضاع مقداری بهتر و شرایط آرام‌تر شده و مطمئنم در نیمه‌ی دوم سال نیز شرایط به همین روال پیش می‌رود، چون تمایل برای سفر به ایران زیاد است و مصر و سوریه به‌عنوان مقاصد فرهنگی اروپایی‌ها‌، فعلا اوضاع ناآرامی دارند و از رده‌ی انتخاب آن‌ها خارج شده‌اند.

سیروس اعتمادی، دیگر عضو جامعه‌ی تورگردانان ایران نیز مانند دیگر همکارانش اوضاع ورود گردشگران خارجی را خوب پیش‌بینی و در عین حال یادآوری کرد که برخی گردشگران و آژانس‌ها منتظرند اوضاع سیاسی بعد از انتخابات ایران روشن شود و بعد با قطعیت درباره‌ی سفر به ایران تصمیم بگیرند.

محمدعلی واقفی، عضو هیأت مدیره‌ی جامعه‌ی تورگردانان ایران نیز معتقد است: میزان درخواست‌ها برای سفر به ایران در ماه فروردین نسبت به چهار پنج سال گذشته بی‌سابقه بوده است. اروپایی‌ها برخی مقاصد فرهنگی خود از جمله مصر و سوریه را از دست داده‌اند و حالا دنبال جایگزینی برای سفر هستند که ایران به‌خاطر اوضاع آرامی که در منطقه دارد انتخاب مناسبی برای آن‌هاست.

او گفت: قیمت تور ایران در حال حاضر قابل رقابت در بازار منطقه شده است و ما امیدواریم شرایط همین‌طور باقی بماند و با موانع و سنگ‌اندازی مواجه نشویم.

این تورگردان میزان ورود گردشگران خارجی به ایران در تابستان و نیمه‌ی دوم سال را نیز براساس حجم درخواست‌ها خوب دانست و افزود: درخواست برای سفر به ایران بی‌سابقه است. امیدواریم مسوولان با درایت از این فرصت بهترین بهره را ببرند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید