رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » جاذبه های گردشگری » فشنگ، توپ و… سوغاتی های سفر به اوکراین

فشنگ، توپ و… سوغاتی های سفر به اوکراین

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

ukrain

در همه جای دنیا کشورهای جنگ زده و در حال جنگ جای مناسبی برای گردشگرها نیست. کمتر کسی پیدا می شود که به این کشورها به قصد گردشگری سفر کند اما تورهای گردشگری در اوکراین با ابتکار عجیب و غریب‌شان مناطق جنگ زده و ویران شده شان را برای بازدید به گردشگرها پیشنهاد می دهند.

بحران اوکراین و جدا شدن شبه جزیره کریمه از این کشور، اوضاع نابسامانی را برای گردشگری این کشور توریست پذیر رقم زده است.

اوکراین هرساله شاهد حضور گردشگران زیادی بود و به گفته «رومان بلوف» کارشناس اتاق اجتماعی دفاع از گردشگران؛ شهر کی یف سال های گذشته رشد خوبی داشت حتی تعداد زیادی هتل در این شهر ساخته شد و رشته هتل سازی در این کشور پیشرفت زیادی کرد.

به طوری که کی یف نمونه بسیار خوبی از نقطه نظر پذیرش توریست در اروپا محسوب می شد اما در حال حاضر گردشگری در اوکراین به شدت درحال رکود است و به دلیل عدم ثبات سیاسی، گردشگران میلی به بازدید از این کشور ندارند. به خصوص بعد از حادثه سرنگونی هواپیمای مالزیایی که در آسمان این کشور مورد هدف قرار گرفت.

نکته جالب در بحبوحه اختلافات سیاسی و جنگ زدگی این کشور پیدا شدن یک منوی جدید در لیست تورهای گردشگری اوکراین است.

در زمانی که خبری از تورهای عادی برای دیدن اماکن تاریخی و منظره های زیبای کوهستانی وجود ندارد و گردشگران معمولی دیگر برای آمدن به این کشور رغبتی نشان نمی دهند.

دیدن خرابه ها و ویرانه های «اسلاویانسک» تقاضای جدید برخی گردشگران است که حاضرند برایش پول خرج کنند.

نرخ بازدید از این مناطق نیز بین 78 تا 630 دلار (265 هزار تا 2 میلیون تومان) در می آید. هر چه میزان ویرانی ها وعمق فاجعه بیشتر باشد نرخ هم بالاتر می رود!

گردشگران حتی می توانند از این مناطق سوغاتی رایگان ببرند. سوغاتی هایی مثل تکه های فشنگ و توپ و خمپاره که بقایای آنها هنوز در میدان های شهر دیده می شود.

این تجارت اگرچه سودآور است اما موجب ناراحتی مردم این کشور شده است. در ماه دسامبر و ژانویه آژانس های توریستی مردم را به میدان خشمگین کی یف بردند تا گردشگران ساکنان این میدان که در چادر اردو زده بودند را ببینند.

این نوع سفرها حتی می تواند برای گردشگران نیز خطرناک باشد اما انگار آنها هیچ ابایی از این موضوع ندارند و به گردش خود ادامه می دهند.

امروزه توریست های کنجکاو برای تنوع در زندگی شان به چنین مکان هایی سفر می کنند و تورهای گردشگری نیز برای سود بیشتر دست به این گونه اقدامات می زنند.

در حال حاضر بعضی مردم اوکراین از اینکه بدبختی و جنگ زدگی کشورشان تبدیل به یک سفر سرگرم کننده برای گردشگران شده است احساس خوبی ندارند.(مهر)

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید