رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » جاذبه های گردشگری » فهرستی از دلهره آورترین مقاصد سفر خطرناک اما بسیار جذاب و زیبا

فهرستی از دلهره آورترین مقاصد سفر خطرناک اما بسیار جذاب و زیبا

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
گردشگری ماجراجویانه یکی از گونه های این صنعت سبز است که هواداران بسیاری در سراسر جهان دارد، آنقدر که تورهای گردشگری دنیا بسته های سفری خود را با ذائقه مسافران ماجراجو تنظیم می کنند.
تصویر دلهره آورترین نقاط دنیا +تصاویر

به گزارش جام جم آنلاین به همین بهانه فهرستی از دلهره آورترین مقاصد سفر منتشر شده است که در کنار خطرناک بودنشان بسیار جذاب و زیباست.

چشمه آب گرم ، نیوزلند

این چشمه آب گرم یک پدیده طبیعی شگفت آور است که 900 سال پیش به وجود آمده است. برای چنین پدیده ای زمان کوتاهی است. عمق چشمه 62 متر و دمای آب 73 درجه سلسیوس است. برای تماشا و عکس گرفتن قطعا مکان بسیار زیبایی است اما برای شنا کردن خطرناک است.

دریاچه کیوو

این دریاچه یکی از زیباترین دریاچه های آفریقاست که در مرز جمهوری دموکراتیک کنگو و رواندا قرار گرفته است. در این دریاچه گاز دی اکسید کربن و متان تولید می شود که باعث کشته شدن جانوران درون و اطراف آن می شود.

کوه نیراگونگو، جمهوری دموکراتیک کنگو

این کوه آتشفشانی فعال بزرگترین گودال گدازه دنیا را دارد. دامنه کوه شیب تندی دارد و گدازه ها بسیار رقیق اند. در نتیجه وقتی گدازه ها فوران می کنند با سرعت زیادی حرکت می کنند. البته گودال گدازه همیشه این طور نیست. تشکیل گدازه ها سال ها طول می کشد و سپس طی چند روز دهانه آتشفشان باز شده و گدازه ها خارج می شوند. آخرین فوران این آتشفشان در سال 2002 (1381) بوده است. امروز فعالیت آتشفشان به دقت بررسی می شود و گدازه ها در حال افزایش هستند.

آتشفشان لویهی هاوایی

جزایر هاوایی بر اثر آتشفشان به وجود آمده اند. به همین دلیل گردشگران زیادی برای صحنه های هیجان انگیز به آنجا می روند. لویهی از سال 1996 (1375) در حال فوران است. اگرچه منظره یک آتشفشان فعال فوق العاده است، اما بسیار خطرناک است. با این وجود دو عکاس شجاع به نزدیکی این آتشفشان رفته و عکس های زیبایی ثبت کردند.

چشمه Grand Prismatic، آمریکا

این چشمه با 113 متر طول بزرگترین چشمه آمریکاست که در پارک ملی Yellowstone واقع شده است. دلیل نام آن وجود رنگ های زنده درون آن است که مطابق رنگ های رنگین کمان می باشد. این پدیده به خاطر وجود باکتری ها اتفاق می افتد. رنگ های این چشمه در هر فصل تغییر می کند به جز قسمت میانی آن که به دلیل دمای 70 درجه عاری از باکتری می باشد.

Ol Doinyo Lengai، تانزانیا

در زبان ماسایی این نام به معنی کوه خدا می باشد و یکی از عجیب ترین آتشفشان های زمین است. گذاره های این کوه در هوا متبلور شده و با هزاران سنگریزه زمین را می پوشاند. دلیل این امر وجود کربنات سدیم و پتاسیم است که به هوا واکنش نشان می دهند و به شرعت جامد می شوند.

دریاچه ناترون، تانزانیا

یک دریاچه نمکی کم عمق برای آنان که به این محیط عادت ندارند می تواند خطرناک باشد. دما به 60 درجه سلسیوس می رسد و درجه PH آن 10 است! اما رنگ قرمز نادری که این دریاچه دارد آن را بسیار جذاب می کند. رنگ آن بین نارنجی، قرمز و صورتی متغیر است و دلیل آن باکتری ها و دیگر جانوران میکروسکوپی است.

پارک ملی Tsingy de Bemaraha، ماداگاسکار

طبیعت ساحل غربی ماداگاسکار مملو از شکل های آهکی است که به Tsingy معروف اند. گاهی اوقات این مکان جنگل سنگ هم نامیده می شود. این مکان به دلیل جانوران و گیاهان به خصوصش در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است: از جنگل های کرنا گرفته تا پرندگان و میمون های وحشی، این جزیره خانه بسیاری از گونه های نادر است. بعضی از آنها را در حالی که از Tsingy ها بالا می روند می توان دید.

آتشفشان Kawah Ijen، اندونزی

Ijen یک دهانه 20 کیلومتری است که درون خود آتشفشان های بیشتری جا داده است. یکی از آنها آتشفشان Kawah Ijen است که از گوگرد پر شده است. هنگامی که می سوزد شعله ای آبی ایجاد می کند. این منظره به خصوص در شب فوق العاده است.

آتشفشان Mount St. Helens، آمریکا

فوران این آتشفشان در سال 1980 (1359) خسارات جانی به همراه داشت و 298 کیلومتر از اتوبان را نابود کرد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید