رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » جاذبه های گردشگری » «درِ جهنم»؛ چه چیزی سبب تبدیل شدن این مکان به یک منطقه توریستی شد

«درِ جهنم»؛ چه چیزی سبب تبدیل شدن این مکان به یک منطقه توریستی شد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

در جهنم

نزدیک به ۴۰ سال پیش، در سال ۱۹۷۱ تیمی از دانشمندان اتحاد جماهیر شوروی به طور ناخواسته با اقدامات خود باعث پیدایش یک جاذبه گردشگری منحصر به فرد در ترکمنستان شدند: «درِ جهنم» که سفر به آن می‌تواند داغ‌ترین مقصد برای تعطیلات باشد.

جام جم سرا به نقل از شبکه خبر: این دانشمندان در منطقه‌ای که عقیده داشتند یک میدان نفتی قابل توجه در آن وجود دارد، اقدام به ایجاد دکل حفاری و ساختار‌های مورد نیاز حفاری کردند. با سقوط این دکل و باز شدن شکاف زیر این دکل دهانه‌ای عظیم ایجاد شد.

چه چیزی سبب تبدیل شدن این مکان به یک منطقه توریستی شد؟

دانشمندان و زمین‌شناسان برای از بین بردن خطر گاز متان فراوانی که بعد از ایجاد حفره پراکنده شده بود و برای ساکنان روستایی در آن نزدیکی خطر بزرگی محسوب می‌شد، کارآمد‌ترین روش در آن زمان را انتخاب کردند! آنان که معتقد بودند با مشتعل کردن این گاز پس از چند روز تمام گاز موجود در این منطقه سوزانده خواهد شد و شعله‌ها خاموش خواهند شد این منطقه را شعله ور نمودند. اما پس از گذشت بیش از ۴۰ سال این شعله همچنان روشن مانده است!

۲۳۰ فوت اندازه دهانهٔ گسترده مشتعل در صحرای کاراکوم در نزدیکی روستایی با نام derweze در کشور ترکمنستان است. این دهانه به طوری مرموز بر فراز منطقه‌ای می‌درخشد که گفته می‌شود یکی از بزرگ‌ترین ذخایر گاز جهان در آن قرار دارد. این ذخیره در شمال ایران و افغانستان نهفته است و می‌تواند در ۲۰ سال آینده ترکمنستان را به کشوری ثروتمند مبدل سازد.

دهانه مذکور توسط بومی‌های منطقه «درِ جهنم» نام گرفته است. سفر به این منطقه می‌تواند داغ‌ترین مقصد برای تعطیلات باشد، دری که بیش از ۴ دهه در حال سوختن است، خاص گردشگران بی‌باک است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید