رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » جاذبه های گردشگری » باستان شناسان چینی یافته های خود را در همایش بین‌المللی خلیج فارس ارائه می‌کنند

باستان شناسان چینی یافته های خود را در همایش بین‌المللی خلیج فارس ارائه می‌کنند

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

ایران

باستان شناسان چینی یافته های خود را در زمینه باستان شناسی در زیر آب و منطقه سیراف، در همایش بین‌المللی خلیج فارس ارائه می‌کنند.

حمیده چوبک، رئیس پژوهشکده باستان شناسی ایران به خبرنگار مهر گفت: همایش بین المللی خلیج فارس، اردیبهشت ماه سال آینده در شهر سیراف برگزار می شود و در آن از باستان شناسان چینی دعوت می شود تا یافته های خود را در زمینه باستان شناسی در زیر آب ارائه کنند. چون آنها مدتها درباره این موضوع در استان بوشهر و سیراف کار کرده بودند. از سوی دیگر ایران و چین از زمانهای گذشته در بندر سیراف مبادلات دریایی زیادی داشته اند.

وی گفت: مطالعات باستان شناسی در زیر آب توسط چینی ها می تواند اطلاعات زیادی را از بندر سیراف و حوزه باستانی آن به ما بدهد.

چوبک بیان کرد: اکنون تیم جدیدی برای مطالعات و کارهای باستان شناسی در زیر آب تشکیل شده تا دوباره این موضوع احیا شود. مجوز این کار از وزارت علوم گرفته شده و سرپرستی تیم را نیز آقای توفیقیان بر عهده گرفته است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید