رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » جاذبه های گردشگری » معرفی 13 شهر نمونه‌ گردشگری به همراه کاشان حاصل رأی دولت قبل

معرفی 13 شهر نمونه‌ گردشگری به همراه کاشان حاصل رأی دولت قبل

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

سمنان

معرفی 13 شهر نمونه‌ گردشگری به همراه کاشان حاصل رأی دولت قبل است که صرفا می‌توان نشان «نمونه بودن» را به آن‌ها داد و دیگر خلاص.

مشهد، شیراز، ری، نیشابور، بسطام، رامسر، لاهیجان، تفت، ابرکوه، میبد، سرعین، ماهان و دماوند، 13 شهری هستند که از دولت قبل مصوبه‌ «شهر نمونه گردشگری» را گرفتند و کاشان نیز به عنوان شهر نمونه‌ چهاردهم در فهرست انتظار گرفتن مصوبه از دولت فعلی است تا به جرگه‌ی شهرهایی بپیوندد که به خاطر نمونه بودنشان نه ردیف بودجه و اعتباری ویژه گرفتند و نه برنامه‌ اجرایی داشتند، حتا نمونه بودن‌شان به گوش خیلی‌ها هم نرسیده است، آنچنان که مدیر کل مناطق نمونه و زیرساخت‌های گردشگری درباره‌شان می‌گوید: این شهرها جز مصوبه‌ی روی کاغذ، هیچی نداشتند.

حال معاونت طرح‌ها و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می‌خواهد برای این شهرها نقشه‌ی راه ترسیم کند و در برنامه‌ی ششم توسعه ردیف اعتباری ویژه بگیرد. ظاهرا سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با شهرهای نمونه برخلاف 1168 منطقه نمونه گردشگری که معلوم نیست بر چه اساس و اصولی در دولت گذشته مصوبه گرفتند و بیشترشان به در بسته خوردند، مشکلی ندارد.

جلال تاجیک، مدیرکل مناطق نمونه و زیرساخت‌های گردشگری در معاونت سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به خبرنگار گردشگری ایسنا می‌گوید: می‌خواهیم شهرداران این 13 شهر نمونه گردشگری به اضافه کاشان را گردهم آوریم تا به آن‌ها اولویت سرمایه‌گذاری بدهیم. ما می‌خواهیم این شهرهای نمونه گردشگری دیده شوند.

او ادامه می‌دهد: شهرهای نمونه گردشگری حاصل تصمیمات و مصوبات دولت قبل است؛ اما کاری از پیش نبردند. آن‌ها حتا بودجه‌ی مشخص و یا ردیف اعتباری ویژه‌ای نداشتند، برای همین ما در معاونت سرمایه‌گذاری به این تصمیم رسیدیم برای این شهرهای نمونه گردشگری از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ردیف مستقل اعتباری بگیریم.

وی می‌گوید: مایلیم تهسیلاتی که در اختیار بخش خصوصی قرار می‌گیرد برای شهرهای نمونه گردشگری بیشتر و سریع‌تر ارائه شود.

تاجیک به گردهم‌آیی نخست شهرداران این 14 شهر نمونه گردشگری که در مردادماه امسال برگزار شد، اشاره می‌کند و می‌افزاید: در نخستین دورهمی برخی از این شهرداران اعلام کردند که به کمک مالی نیازی ندارند، بلکه خواهان تنظیم و تدوین قوانین و تسهیلاتی در این زمینه هستند، گروهی هم خواهان دریافت کمک‌های مالی بودند. در هر حال برای گردهمایی دوم ما از شهرداران این 14 شهر نمونه گردشگری درخواست کردیم برنامه‌های خود را بفرستند و مسائل‌شان را مطرح کنند تا کار پیش رود.

مدیرکل مناطق نمونه و زیرساخت‌های گردشگری می‌گوید: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نظر منفی روی شهرهای نمونه گردشگری ندارد و می‌خواهد به آن‌ها اولویت سرمایه‌گذاری بدهد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید