رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » جاذبه های گردشگری » اصفهان مهد تمدن، فرهنگ، ادب، معنویت، تاریخ و خلاقیت

اصفهان مهد تمدن، فرهنگ، ادب، معنویت، تاریخ و خلاقیت

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
استاندار اصفهان
اصفهان – خبرگزاری مهر: استاندار اصفهان گفت: اصفهان مصداق بارز و راستین جلوه های میراث فرهنگی ناملموس ایران زمین است.

به گزارش خبرنگار مهر، رسول زرگرپور پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه اجلاس و جشنواره بین المللی میراث فرهنگی ناملموس با بیان اینکه یک هزار و 626 اثر میراث فرهنگی در اصفهان داریم که شش اثر آن ثبت جهانی شده است، اظهار داشت: 22 هزار مورد جاذبه فرهنگی تاریخی و گردشگری و نیز 200 رشته صنایع دستی در اصفهان موجود است.

وی ادامه داد: اگرچه در طول تاریخ مارکوپولو عنوان “نصف جهان” را به اصفهان داد اما ما اصفهان را اینگونه تعبیر می کنیم که مهد تمدن، فرهنگ، ادب، معنویت، تاریخ و خلاقیت است و ریشه تاریخی آن به هفت هزار سال پیش بازمی گردد.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه اصفهان در سه دوره تارخی پایتخت ایران بوده است، گفت: اصفهان مدیون تلاش های مجدانه علما و اندیشمندان این مرز و بوم است.

وی بیان داشت: اصفهان نقش بی بدیلی در اعتلای تمدن شیعه و دین مبین اسلام طی قرن ها دارد.

زرگرپور تصریح داشت: پدیده هایی نظیر جهانی شدن و جهانی کردن، مرزهای جغرافیایی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ملل دنیا و اصالت جوامع بشری در حوزه های مختلف را کمرنگ و بیرنگ می کند.

وی افزود: مدیریت میراث فرهنگی ناملموس در بین هنرهای بومی و آئین های ملی اصفهان برخاسته از حکمت و دانایی پیشینیان و معارف و هنرهای دستی آنها است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید