رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » رپورتاژ » دبی چطور دبی شد؟

دبی چطور دبی شد؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

دبی نامی که شاید برای تمامی شما آشنا باشد، این شهر که یکی از شهرهای شیخ نشین امارات عربی است در جنوب خلیج فارس واقع شده و در طی دو دهه اخیر به خاطر رشد و تسعه چشمگیر در مدرناسیون و صنعت توریسم زبان زد عام و خاص شده است. شهر دبی که تا چهل سال پیش یک شهر کوچک با جامعه ی زارعی و شعبانی بود و مردم آن اغلب از طریق کشاورزی، پرورش شتر و گوسفند، صید ماهی و مروارید امرار و معاش می کردند امروز به یک قطب بزرگ توریستی در خاورمیانه تبدیل شده است و ثروتمندترین افراد دنیا برای سرمایه گذاری به خود جلب کرده است.

Dubai-cityشهر دبی

شاید دلیل این پیشرفت را بتوان در مدیریت صحیح شیخ های عرب دانست که بر عکس دیگر مقامات کشورهای خاورمیانه که اتفاقا از امتیاز نفت و گاز بهره مند بودند، این منابع را به جای به کارگیری در جنگ آن را صرف رشد و توسعه کشور خود کرده اند. منابع نفت و گاز که به سرعت رو به اتمام است دیگر جای خود را آرام آرام به صنعت گردشگری می دهد و در خاورمیانه موفق ترین کشورها در این صنعت دو کشور امارات (دبی) و ترکیه می باشند.

جاذبه های گردشگری دبی

همان طور که گفته شد جامعه ی سابق کشور امارات جامعه ای بود مبتنی بر صید، زراعت و پرورش دام از این رو کمتر کسی در گذشته به صنعت یا هنر مشغول بود به همین دلیل شهر دبی بجز چند قلعه با قدمتی نه چندان زیاد از آنچنان آثار باستانی برخوردار نمی باشد، علاوه بر آن کشور مسلمان امارات از جاذبه های مذهبی نیز بی بهره است، هیچ مکان مقدس و یا مقبره ی شخصیت مذهبی ای در این شهر یافت نمی شود. از نظر جاذبه های طبعیی نیز دبی باز با چنین وضعیتی روبرو است، این شهر که تقریبا مماس با خط استوا است از آب و هوایی گرم و طاقت فرسا برخوردار است به طوری که دما در سردترین فصل سال نیز گرم و آزار دهنده است.

news_8_web
جاذبه های شهری دبی

تنها جذابیت دبی که موجب شده این شهر به غول توریسم در جهان بدل شود مدیریت درست و صحیح در استفاده از منابع فسیلی و ساخت شهری مدرن با جاذبه های شهری و مصنوعی می باشد، در طی دو دهه اخیر مقامات دبی با به کارگیری و استفاده از تکنولوژی روز موفق شده اند جاذبه های توریستی مصنوعی در این منطقه به راه اندازند که تا سی سال پیش غیر قابل تصور بود؛ پیست اسکی مصنوعی، پارک های آبی، باغ وحش ها، آکواریوم هایی به اندازه ی یک ساختمان از جمله این جاذبه های گردشگری دبی هستند.

چرا این همه برج!

ساخت و ساز در دبی تقریبا با سرعتی دو برابر کشورهای غربی پیش می رود و شاید علت آن را بتوان در ارزان بودن نیروی کار دانست، نزدیک بودن دبی به کشورهای فلاکت زده و البته قاره آسیا بی تاثیر در ارزانی نیروی کار نیست، دیگر علت رشد سریع ساخت و ساز و برج سازی در دبی موضوعی است که پیش تر به آن اشاره کردیم، دبی در حال تغییر ساختار اقتصادی اش می باشد و در واقع قصد دارد که اقتصاد متکی بر نفت را بر صنعت توریسم منتقل کند.

maxresdefault
برج خلیفه دبی

از همین رو می بینیم که اعجاب انگیز ترین سازه های بشری، بلندترین برج های دنیا، جزایر مصنوعی و ده ها پروژه ی عمرانی دیگر در دبی در حال اجرا هستند و روز به روز بر تعداد آنها اضافه می شود. مراکز خرید از دیگر مسائلی است که در دبی توجه را جلب می کند،  شاید هیچ کشوری به اندازه ی دبی دارای این سطح گسترده از مراکز خرید و فروشگاه نباشد، این مراکز خرید هر نوع کالایی که به ذهنتان خطور کند را در خود جای داده اند علاوه بر آن چیزی که بیشتر از همه در مورد مراکز خرید دبی توجه شما را به خود جلب می کند، شکل معماری ساختمان و دارا بودن اماکاناتی چون؛ سالن کنسرت، آمفی تاتر، رستوران، شهر بازی، استخر و ده ها امکانات دیگر در این مراکز خرید می باشد.

app_dubai_mall_inside_02_big
دبی مال

رونق بازار آژانس های مسافرتی در ایران

با رشد و توسعه توریسم دبی، بازار کار آژانس های مسافرتی در ارائه خدمات تور دبی نه تنها در ایران بلکه در دیگر کشورهای دنیا رونق بیشتری پیدا می کند. دبی به خاطر نزدیک بودن و داشتن مرز آبی با ایران به یکی از محبوبترین مقاصد گردشگری در ایران تبدیل شده است، در میان تور های خارجی که در ایران ارائه می شوند شاید بتوان تور دبی را یکی از پرطرفدارترین تورها دانست. از جمله آژانس های مسافرتی که در ارائه ی تور دبی از سابقه بسیاری زیادی برخوردار هستند می توان به آژانس کاروانیک اشاره کرد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید