رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » ۷ محوطه باستان شناختی در استان زنجان در فهرست آثار ملی به ثبت رسید

۷ محوطه باستان شناختی در استان زنجان در فهرست آثار ملی به ثبت رسید

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

۷ محوطه باستان شناختی در استان زنجان در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

محوطه باستان شناختی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی، فرهاد نظری، مدیرکل  دفتر ثبت آثار و حفظ و احیا میراث معنوی و طبیعی با اعلام این خبر گفت: طی ماه جاری ۳۰ اثر شامل خانه، محوطه باستان شناختی ، امامزاده و ارگ واقع در استانهای اصفهان، خراسان شمالی، زنجان، و مرکزی در فهرست آثار ملی کشور قرار گرفته اند که با احتساب این آثار، تا کنون ۳۱۵۲۰ اثر تاریخی فرهنگی  کشور در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

وی افزود: از ۳۰ اثر اخیر ثبت شده ۷ اثر شامل محوطه های باستان شناختی مرغا تپه شرق، دیزالیچ، منجوق تپه، بند تپه، تپه جنگل قاباغی، ورک تپه و توکمه متعلق به استان زنجان و مربوط به دوره های مس و سنگ، مفرغ و عصر آهن، عصر برنز، اشکانی و قرون میانه و متاخر اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه  این آثار از تاریخ ثبت، تحت حفاظت و نظارت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است و هر گونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آن شود جرم محسوب شده و مرتکب مشمول مجازات های قانونی خواهد شد گفت: هر گونه مرمت و بازسازی در آثار به ثبت رسیده نیز با تأیید و نظارت این سازمان ممکن خواهد بود.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید