رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » سه تعهد شهر تاریخی یزد، برای حضور ارزیابان یونسکو به سرانجام رسید

سه تعهد شهر تاریخی یزد، برای حضور ارزیابان یونسکو به سرانجام رسید

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

یزد

«سه تعهد شهر تاریخی یزد، برای حضور ارزیابان یونسکو به سرانجام رسید.»

«محمد مهدی شرافت»، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد با اشاره به حضور ارزیابان یونسکو در یزد در شهریورماه امسال به خبرنگار ایسنا گفت: این حضور با هدف بررسی نخستین کاندید شهرهای تاریخی ایران در یونسکو انجام می‌شود.

وی ادامه داد:‌ به دنبال این حضور برای بررسی شهر تاریخی یزد، برخی اقدامات به صورت فوق‌العاده در حال انجام است و همه بسیج شده‌ایم تا بزرگ‌ترین شهر تاریخی زنده کشور را برای حضور ارزیابان یونسکو آماده کنیم.

او با اشاره به در دستور کار بودن سه تعهد در برنامه کوتاه مدت دستگاه‌های متولی شهری و میراث فرهنگی استان یزد گفت: نشانه‌گذاری عرصه و حریم ثبتی، انتخاب یک محله‌ی نمونه به عنوان الگو و پایلوت و ایجاد پایگاه پژوهشی در شهر تاریخی یزد از جمله تعهداتی بودند که باید تا قبل از حضور ارزیابان یونسکو به سرانجام می‌رسیدند.

وی با تأکید بر تکمیل این سه تعهد توسط میراث فرهنگی و دستگاه‌های اجرا کننده نیز بیان کرد:‌ خوشبختانه نشانه‌گذاری عرصه و حریم شهر تاریخی یزد در حال حاضر روند خود را طی می‌کند و پایگاه پژوهشی این شهر خوشبختانه فعال است.

او محله «شاه ابوالقاسم» را محله نمونه شهر تاریخی یزد به عنوان الگو و پایلوت در پرونده‌ی ثبت جهانی شهر تاریخی یزد معرفی کرد و افزود: اقدامات مورد نیاز براساس برنامه زمانی در حال انجام است. همچنین بیشترین اقدامات توسط میراث فرهنگی و شهرداری یزد صورت می‌گیرد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید