رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » درآمد 1075 میلیارد دلاری کشورهای جهان از صنعت گردشگری

درآمد 1075 میلیارد دلاری کشورهای جهان از صنعت گردشگری

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

world-tourism

«سازمان جهانی جهانگردی» در گزارش سالانه خود، از رشد 4 درصدی درآمدهای جهانی از محل صنعت گردشگری خبر داد.

به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا، «سازمان جهانی جهانگردی» در گزارشی که روز یکشنبه از سوی مقرر این سازمان در مادرید اسپانیا انتشار یافت، از رشد چهار درصدی درآمدهای جهانی از محل صنعت گردشگری در سال 2012 خبر داد و پنج مقصد برتر گردشگری جهان را نیز معرفی کرد.

به گزارش سایت رسمی سازمان جهانی جهانگردی، درآمد خالص حاصل از صنعت گردشگری جهانی در سال 2012 حدود 1075 میلیارد دلار بوده که از رشد 33 میلیارد دلاری نسبت به سال 2011 حکایت دارد و از رشد چهار درصدی درآمدهای جهانی از محل صنعت گردشگری با وجود بحران جهانی اقتصادی که افزایش تمایل مردم جهان به پس‌انداز کردن و کاهش تمایل آن‌ها به سفر در پی داشت، حکایت دارد.

بر اساس این گزارش، میزان درآمدهای کشورهای منطقه‌ی آمریکا در سال گذشته میلادی حدود هفت درصد، کشورهای منطقه‌ی آسیا – اقیانوسیه حدود شش درصد، کشورهای قاره آفریقا حدود پنج درصد و کشورهای قاره اروپا که بیشتر آن‌ها در سال گذشته میلادی با بحران اقتصادی دست به گریبان بودند حدود دو درصد رشد داشته، این در حالیست که درآمد کشورهای منطقه‌ی خاورمیانه که چند مقصد گردشگری مهم جهان از جمله مصر، امارات و عربستان در آن واقع شده‌اند در سال 2012 حدود دو درصد کاهش داشته است.

قاره اروپا در سال گذشته، 457 میلیارد دلار از محل صنعت گردشگری درآمد داشته که این رقم حدود 43 درصد کل درآمد جهانی از محل صنعت گردشگری است. ازسوی دیگر، منطقه‌ آسیا – اقیانوسیه در همین سال حدود 323 میلیارد دلار، قاره آمریکا حدود 215 میلیارد دلار، منطقه‌ خاورمیانه حدود 47 میلیارد دلار و قاره آفریقا حدود 34 میلیارد دلار از محل صنعت گردشگری درآمد داشته‌اند.

براساس همین گزارش، درآمد حاصل از صنعت گردشگری در اقتصاد جهانی پس از صادرات سوخت‌، تولیدات پتروشیمی، غذا و اتومبیل سودآورترین صنعت جهان بوده و بیشترین میزان گردش مالی را در سطح جهان به همراه دارد. البته نباید این نکته را از نظر دور داشت که صنعت گردشگری در بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای در حال توسعه مهم‌ترین منبع درآمد ارزی محسوب می‌شود.

در همین حال سازمان جهانی جهانگردی آمریکا، اسپانیا، فرانسه، چین، ایتالیا، ماکائو، آلمان، انگلیس، هنگ‌کنگ و استرالیا را 10 مقصد برتر گردشگری جهان در سال 2012 اعلام کرده است.

دراین میان، 11 درصد از درآمد حاصل از گردشگری جهانی به آمریکا، هفت درصد به فرانسه،‌ شش درصد به آلمان، پنج درصد به انگلیس و 14 درصد به هنگ‌کنگ رسید.

در همین حال، دیگر اقتصادهای پیشرفته دنیا نیز رشد قابل توجه درآمدهایشان از محل صنعت گردشگری را در سال 2012 تجربه کردند که در این میان سوئد با رشد 17 درصدی، ژاپن با رشد 33 درصدی، کره‌جنوبی با رشد 14 درصدی و فنلاند با رشد 16 درصدی پیشتاز هستند.

بر اساس این گزارش، در میان کشورهایی که بر اساس بررسی‌های کارشناسان سازمان‌های معتبر اقتصادی (از جمله بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول) از آن‌ها به عنوان اقتصادهای نوظهور نام برده می‌شود و پیش‌بینی می‌شود صنعت گردشگری در سال‌های اخیر نقش کلیدی در اقتصاد آن‌ها ایفا کند، تایلند رشد 25 درصدی، هند رشد 22 درصدی، لهستان رشد 13 درصدی، آفریقای جنوبی رشد 18 درصدی، مصر رشد 14 درصدی، ویتنام رشد 18 درصدی و اوکراین رشد 13 درصدی درآمدهایشان از محل صنعت گردشگری در سال 2012 را تجربه کرده‌اند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید